Publicēts Latvijā filmētais video grupas Lanskoy & Co jaunajai dziesmai “Dzīve izkliedētā gaismā”Nedēļas nogalē pirmizrādi piedzīvojis grupas Lanskoy & Co jaunais video “Dzīve izkliedētā gaismā”, kura filmēšana notika vasarā dažādās Latvijas vietās, tostarp uz leģendārā Dailes teātra skatuves.

Šis darbs kļuva par populārā ģimenes un radošā tandēma – Dmitrija un Jekaterinas Lanskoju – jauno projektu. Šoreiz tas ir stāsts, kas ir izveidots, apvienojot dažādus žanrus: mūziku, dejas, kinematogrāfu, foto. Un, ja Dmitrijs projektā piedalās sev ierastajās dziedātāja, autora un producenta lomās, tad Katja ir nomainījusi režisora krēslu pret skatuvi – “Dzīvē izkliedētā gaismā” viņa ir aktrise un dejotāja.

Romantiskā kinostāsta filmēšanas muzikālā bāze ir grupas Lanskoy &Co jaunais singls “Dzīve izkliedētā gaismā”, kas savu nosaukumu ieguvis par godu tāda pat nosaukuma Josifa Brodska dzejolim. Dižās dzejnieka daiļrades iedvesmots Dmitrijs radīja izjustu muzikālo kompozīciju, kura savukārt bija īsta mākslas projekta sākums.

Video ideju, kas ir scenārija pamatā, izdomāja Katja: “Jau kādu laiku es jutu nepiepildītu telpu, trūka tā, kas bija manā dzīvē no agras bērnības: tētis - baletmeistars, mamma – horeogrāfe un visa dzīve kā deja – nemitīgā kustībā ar bezgalīgu mūziku dvēselē. Atlika vien visu atcerēties un veikt pirmos soļus. Tā radās stāsts par dejotāju un horeogrāfu. Un par deju, kas viņiem kļuva par mīlestību un mīlestības ilūziju, harmoniju un apsēstību, smalko matēriju un acumirkli. Mūžīgais stāsts par vīrieti un sievieti, kuru sapratīs un izjutīs ikviens.”

Projekta realizācijai tika savākta spēcīga komanda: jaunais un ambiciozais Latvijas režisors Ruslans Fradkins, kas jau paspējis pastrādāt veiksmīgo kino projektos “Varonis” un “Van Gogi”, operators Jānis Andrejevs, kurš ir zināms ar saviem darbiem grupai Prāta vētra; horeogrāfe –inscenētāja Edīte Ābeltiņa, leģendārās deju grupas Buras dibinātāja; grima māksliniece Emīlija Eglīte, kas ieguvusi “Emmy” balvu par darbu filmā “Irēnas Sendleres bērni”. Galveno vīriešu lomu atveidoja un Lanskajas partneris bija populārais Latvijas dejotājs un horeogrāfs, vairākkārtējs Latvijas čempions, Eiropas čempionāta sarīkojumu dejās laureāts Vjačeslavs Višņakovs. Tāpat filmēšanā piedalījās populārā Krievijas aktrise Tatjana Mariņičeva un populārais Latvijas fotogrāfs Arkādijs Gluhihs.

Projekta izpildproducente – Nika Stepanova (Forma Pro Films, Rīgas Filmu Studija).

Muzikālās kompozīcijas “Dzīve izkliedētā gaismā” veidošanā piedalījās: vārdu un mūzikas autors – Dmitrijs Lanskojs; aranžējums – Dmitrijs Jemeļjanovs un Genādijs Lagutins; stīgu grupas aranžējums – Jaroslava Srodniha kvartets; ieraksts un redakcija – Aleksandrs Belovs, Jurijs Abakumovs.

“Dzīve izkliedētā gaismā” ir stāsts ar atvērtu finālu. Jekaterina uzsver: “Manai dzīvei vienmēr ir atvērts fināls, un šis projekts nav izņēmums. Es domāju, ka šis kamerstāsts pārtaps par kaut ko lielāku, iespējams, par nopietnu kinodarbu. Bet pagaidām es vienkārši esmu laimīga šeit un tagad. Un nav svarīgi, vai tās ir apzinātas sajūtas, vai arī ilūzija. Tieši tāpat kā mūsu varoņu mīlestības stāstā.”

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas