Publiskots Māra Martinsona filmas ‘Romeo n’ Džuljeta’ treileris22. oktobrī Kino Citadele režisors Māris Martinsons un producentu kompānija "Krukfilms" ielūdz uz spēlfilmas "Romeo n' Džuljeta" pirmizrādi. Šodien noskatāms filmas oficiālais treileris.

Filmas paralēles ar Šekspīra lugas tēmu palīdz pateikt būtiskākās lietas par jauniešu iekšējo pasauli, par sastapšanos ar naidu, ar pretmetiem, palīdz atklāt trauslās pirmās mīlestības brīdi. Pārceļot senseno, leģendāro mīlasstāstu uz mūsdienu Latviju, ne vienmēr mēs varam runāt tikai par pārmantotā sižeta gaišo, romantisko pusi. Dzīvojot šeit un tagad mūsu divvalodu vidē, mēs nereti saskaramies ar uzskatu, kas sakņojas mūsu ģimenēs, ka divu nacionalitāšu vai divu atšķirīgu ādas krāsu cilvēki nevar mīlēt, ka dažādi domājošiem savā starpā ir jākaro vai vismaz tā otra puse vīzdegunīgi jāpiecieš. Filmas veidotāji vēlas uzdot jautājumu - bet kā būtu, ja būtu citādi?

«Es ļoti vēlētos, lai mūsu filma Latvijā dzīvojošiem cilvēkiem būtu atspēriena punkts raudzīties uz ieilgušajām nacionālajām problēmam no cita skatu punkta. Lai cilvēki negaidītu valdības viedokli par šo konfliktu atrisināšanu, bet sāktu paši ar sevi. Mūsu filma varētu kļūt par ļoti aktuālu un nepieciešamu Latvijai», saka režisors Māris Martinsons.

Filmu varēs noskatīties no 23. oktobra kinoteātros Rīgā un visā Latvijā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas