Puntulis: Akustiskās koncertzāles projekts Rīgā ir būtiskākā prioritāte manā kultūras ministra amatāNacionālās akustiskās koncertzāles projekta Attīstības komiteja vienojusies par atbalstu Rīgas Kongresu nama pārbūvei par koncertzāli. Tagad projekta realizācijai vēl jāsaņem valdības atbalsts. Kā intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja kultūras ministrs Nauris Puntulis, ēkas pārbūve par koncertzāli varētu izmaksās 60-70 miljonus eiro. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka par izmaksām patlaban runāt ir grūti, jo šobrīd tās mainās nevis pa mēnešiem, bet pa nedēļām.

"Es vienmēr esmu uzsvēris, ka šī [koncertzāle] ir viena no manām visaugstākajām prioritātēm. [..] Sarunas koalīcijas sanāksmē un Ministru kabinetā vēl ir priekšā, bet man būtu grūti iedomāties, ka sadarbības sanāksmē varētu būt citādāks lēmums," sacīja Puntulis.

Lūgts prognozēt, kad koncertzāle varētu tikt atklāta, Puntulis sacīja – visoptimistiskākajā scenārijā tas notiktu 2027. gadā.

"Es esmu apņēmības pilns konkursu izsludināt šīs valdības laikā. [..] Viena no versijām ir, ka tas [finansējums] varētu būt aizņēmums Valsts kasē, ko veic Rīgas dome. [..] Provizoriski es šim projektam rēķinātu 60-70 miljonus eiro," atzina ministrs.

"21. gadsimtā ir izcili akustiķi, un es neredzu nevienu iemeslu, lai viņi nepanāktu izcilu akustikas skanējumu paredzētājā koncertzālē. Esmu pārliecināts, ka profesionāļi var atrisināt šo jautājumu," norādīja Puntulis.

Koalīciju veidojošās politiskās partijas darbam Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta Attīstības padomē katra deleģē divus pārstāvjus. 2. februāra sēdē Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK pārstāvēja partijas priekšsēdētāja vietnieks, valdes loceklis Imants Parādnieks un kultūras ministrs Nauris Puntulis, partiju “Jaunā Vienotība” - Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka padomnieks Ints Dālderis, Apvienību Attīstībai /Par! Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un Saeimas deputāte Inese Voika, Jauno Konservatīvo partiju – labklājības ministrs Gatis Eglītis un Saeimas deputāte Evita Zālīte Grosa.

Kultūras ministrija Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta Attīstības komitejas lēmumu un ziņojumu par Nacionālās akustiskās koncertzāles novietņu izvērtējumu Rīgā virzīs izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai Ministru kabinetā.

Nacionālās akustiskās koncertzāles projekts tiek attīstīts, pamatojoties uz Valdības rīcības plāna Deklarācijas par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai minēto uzdevumu - „Uzsākt nacionālās koncertzāles projekta īstenošanu,” kā arī ņemot vērā Ministru kabineta 2019. gada 5. novembra sēdes protokollēmumā doto uzdevumu nacionālās koncertzāles projekta turpmākai īstenošanai.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas