Raimonda Paula orķestris atklās Kuldīgas 770. jubileju

Šo piektdien, 6. janvārī, Kuldīgā prezentēs Maestro Raimonda Paula jaunāko albumu "Raimonda Paula ceremonijorķestris "Miers un Bērziņš" dzīro Kuldīgā", kas simboliski ievadīs Kuldīgas pilsētas 770 gadu jubileju.

Jaunajā albumā ierkastītas piecpadsmit jaunas maestro dziesmas ar Guntara Rača vārdiem. Divas dziesmas – "Venta" un "Tā dzīvo Kuldīgā" ir Raimonda Paula un Guntara Rača veltījums Kuldīgai.

Dziesmas aranžējis Ainars Vilde, bet tās iedzīvināt uzticēts dziedošajiem aktieriem – Andrim Bērziņam, Harijam Spanovskim un Jānim Paukštello.

Komponists Raimonds Pauls stāsta: "Kuldīgas svētkiem vajadzēja kaut ko lustīgu, un mēs sākām domāt, ko darīt. Latviešu roks visiem ir apnicis, un es atcerējos, ka serbiem ir ļoti labs sastāvs – kāzu un bēru orķestris. Mēs mēģinājām kaut ko līdzīgu izdarīt – šajā drūmajā laikā vienkārši cilvēkiem uzlabot garastāvokli. Mūzika tā arī taisīta – ar smaidu par visu kaut ko. Šodien jau tikai ar smaidu var izdzīvot, citādāk jau nemaz nevar. Meldiņi ir ļoti vienkārši, un arī publika pati varēs aktīvi piedalīties priekšnesumā. Galvenais, lai ir labs noskaņojums."

"Kopējā noskaņa ir ļoti traka. Tik dullu albumu no Raimonda Paula sen neesmu sagaidījis," piebilst dzejnieks un mūziķis Guntras Račs.

Ieraksts tapa Latvijas Radio, Kuldīgas Kultūras centram sadarbojoties ar "Mikrofona ierakstiem".

Jaunās dziesmas izskanēs arī Kuldīgas pilsētas svētkos, kas savu kulmināciju sasniegs vasaras vidū – no 19. līdz 22. jūlijam, kurā šoreiz saimniekos arī jaunais ceremonijorķestris.

Avots: www.svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas