Režisors Juris Kursietis sāk uzņemt jaunu spēlfilmuŠonedēļ uzfilmēti pirmie kadri režisora Jura Kursieša jaunajai spēlfilmai "Oļegs / Oleg", kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu un starptautisku radošo komandu top studijā “Tasse Film” kā Latvijas, Lietuvas un Beļģijas kopražojums.

Filma stāsta par krievu izcelsmes Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos – strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt poļu noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama. Neskatoties uz spēcīgo sociālo fonu, spēlfilmas Oļegs / Oleg pamatā ir patiesos notikumos balstīts cilvēcīgs stāsts par jauna vīrieša cerībām un sapņiem veidot sev labāku dzīvi.

Galveno lomu filmā atveidos jaunais Lietuvas aktierskolas talants Valentīns Novopoļskis, otrā plāna lomās – jau starptautisku atzinību ieguvuši poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks / Dawid Ogrodnik, Anna Pročņaka / Anna Próchniak un Ādams Šiškovskis / Adam Szyszkowski (Dāvids Ogrodņiks nesen atveidojis vienu no galvenajām lomām ar ASV Kinoakadēmijas Oskaru apbalvotajā Pāvela Pavļikovska filmā Ida (2013), savukārt Anna Pročņaka ir viena no galveno lomu tēlotājām Annas Fonteinas vēsturiskajā drāmā Nevainīgās / Les innocentes (2016), kas tika nominēta Francijas nacionālajai kino balvai Cēzars. Filmā piedalīsies arī Guna Zariņa, Edgars Samītis un citi Latvijā pazīstami aktieri.

Režisors Juris Kursietis spēlfilmā Oļegs / Oleg turpina sadarbību ar poļu operatoru Bogumilu Godfrejovu; viņu pirmais kopdarbs bija Kursieša pirmā pilnmetrāžas spēlfilma Modris (2014), kas saņēma Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps kā labākā debija, bet starptautisko pirmizrādi piedzīvoja Toronto kinofestivāla oficiālajā izlasē (Kanāda) un Sansebastianas kinofestivālā (Spānija), kur Juris Kursietis guva žūrijas atzinību kā labākais jaunais režisors.

Filmas Oļegs / Oleg māksliniece ir Laura Dišlere, kura iepriekš veidojusi vidi Staņislava Tokalova spēlfilmai Tas ko viņi neredz (2017) un studijas Tasse Film kopražojumiem Vīruss (Grieķija, režisors Angelos Frantzis) un Outside (Čehija, režisors Mihals Hogenauers). Montāžas režisors ir Matiass Veress, kurš strādājis filmā Mr. Nobody (2009) ar Džaredu Leto galvenajā lomā.

Filma Oļegs / Oleg top ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu, turklāt 2017. gada decembrī projekts saņēma līdzfinansējumu Beļģijas filmu fondā The Centre du Cinéma et de l’Audiovisuel, kur projekti līdzfinansējumam tiek iesniegti no visas pasaules valstīm.
15 starptautisku projektu konkurencē filma Oļegs / Oleg tika izvēlēta kā viens no diviem projektiem finansējuma piešķiršanai.

Filma Oļegs / Oleg ir studijas Tasse Film ceturtā pilnmetrāžas spēlfilma, darbus vada producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze. Projekta kopproducenti Beļģijā ir Iota Productions un producente Isabelle Truc, Lietuvā – In Script un producents Lukas Trimonis. Studijas Tasse Film pirmā spēlfilma bija Renāra Vimbas Es esmu šeit (2016), kas pēc pasaules pirmizrādes prestižajā Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā saņēma kategorijas Generation 14Plus galveno balvu, Kristāla lāci. Studijas otrā spēlfilma, Jāņa Norda Ar putām uz lūpām Latvijas pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada novembrī, bet Madaras Dišleres filma Paradīze ‘89 (NKC programma Latvijas filmas Latvijas simtgadei) pie skatītājiem nonāks šāgada februārī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas