Rīga 2014 ietvaros laikmetīgā teātra programma forte forte un filmas “Vairāk nekā dzīve” pirmizrāde


Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, no 25. janvāra līdz 1. februārim, norisināsies pirmā laikmetīgā teātra programmas forte forte nedēļa, kas ir Eiropas vadošo režisoru izrāžu sērija gada garumā. Programma tiek atklāta ar latviešu režisoram Alvim Hermanim veltītu nedēļu, kuras laikā tiek aicināti noskatīties Minhenē un Vīnē tapušās izrādes „Vēlie kaimiņi” un „Tēvi”, dokumentālo filmu „Vairāk nekā dzīve” un piedalīties sarunās par A. Hermaņa teātri.


Izrāde „Vēlie kaimiņi” tiks rādīti Rīgas Kinostudijā 25. janvārī plkst.19.00 un 26. janvārī plkst.18.00. Izrāde „Tēvi” notiks Rīgas Kinostudijā 30., 31. janvārī un 1. februārī plkst.19.00.


Lai skaidrotu Alvja Hermaņa teātra pozīciju Eiropas laikmetīgajā teātrī un dziļāk iepazītu režisora darba metodi, 31. janvārī no plkst.11.00 un 1. februārī no plkst.10.00 visi interesenti tiek aicināti uz sarunām par A.Hermaņa teātri Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē. Sarunās piedalīsies teātra festivālu un namu vadītāji, teātra zinātnieki, kritiķi, dramaturgi, aktieri un scenogrāfi no dažādām Eiropas valstīm, kuri ir pētījuši Alvja Hermaņa teātri vai piedalījušies tā radīšanā. Ieeja bez maksas, iepriekš reģistrējoties pa e-pastu contact@theatre.lv.


1. februārī no plkst.10.00 notiks Rīga 2014 tematiskās līnijas „Brīvības iela” kuratora Ginta Grūbes saruna ar Alvi Hermani. Saruna tiešraidē būs skatāmaRīga 2014 kultūras portālā www.riga2014.org.


Savukārt režisora un scenārija autora Ginta Grūbes filma „Vairāk nekā dzīve” ļaus ielūkoties A.Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, meklējot atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantāka par tās transformāciju teātrī, un uzzināt, kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes. Filma seko Alvja Hermaņa izrāžu „Vectēvs”, „Ķelnes afēra” un „Senču asiņu balss” tapšanai. Filmas operators ir Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, montāža Armands Začs, producente Inese Boka-Grūbe, filma veidota studijā „Mistrus Media”.


Filma „Vairāk nekā dzīve” kinotēatrī „Splendid Palace” būs skatāma no 29.janvāra. Biļetes uz filmas pirmizrādi, kā arī turpmākajiem seansiem iespējams iegādāties kinoteātra „Splendid Palace” kasē un „Biļešu serviss” kasēs, kā arī internetā.


Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā iekļautā laikmetīgā teātra programma forte forte ir Eiropas vadošo režisoru izrāžu sērija gada garumā. forte forte vieno tēmu loks, kura centrā ir indivīda un varas, normālā un nenormālā, personības un masu, un savstarpējās attiecības uz lielo vēsturisko notikumu fona un gluži ikdienišķā kontekstā.


Otrā laikmetīgā teātra programmas forte forte izrāžu nedēļa norisināsies no 15.līdz 23. martam, kas būs veltīta beļģu režisoram Janam Lauversam (Jan Lauwers) un „Needcompany”. 19. un 20.martā tiks izrādīta izrāde „Izabellas istaba”, kurā piedalīsies Viviane de Muinka, Anneke Bonema, Hans Peters Dāls, Benuā Gobs, Žiljēns Faure, Miša Daunijs, Ludde Hagbergs, Sung-Im Her, Jumiko Funaja un Martens Segers.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas