Rīgā ar vērienu atklās Latvijas 1. RokkafejnīcuAr plašu mūzikas programmu 9.,10. un 11. februārī Rīgā oficiāli tiks atklāta Latvijas 1. Rokkafejnīca – .

Vecrīgā, Mārstaļu ielā 2/4 vēsturiskā ēkā (Reiterna namā) Latvijas 1. Rokkafejnīcas durvis jau šobrīd ir atvērtas apmeklētājiem.

Rokkafejnīcā durvis jau vēris veikaliņš Rock'n'bode, kurā varēs iegādāties ar mūziku saistītus suvenīrus un citas lietiņas. Veikaliņā atrodas kafejnīca steidzīgajiem kafejnīcas apmeklētājiem, tajā var iegādāties kafiju, tēju un ātrās uzkodas.

Plašajās Reiterna nama telpās savu mājvietu atradis arī Latvija mūziķa IGO mūzikas menedžmenta birojs, kā arī mājīga un augstas kvalitātes skaņu ierakstu studija, kurā Igo veiks savu radio raidījumu ierakstus un veidos audio grāmatas. Jāpiebilst, ka tā nebūs vienīgā skaņu ierakstu studija šajā namā. Arī mūziķis Jānis Dubavs (Hels) tur iekārto savu skaņu ierakstu studiju "Skan".

Jaunās Rokkafejnīcas Mazā skatuve tika atklāta 18. janvārī.

Šonedēļ pirmoreizi tiks ieskandināta jaunizveidotā skatuve Reiterna namā - Rokkafejnīcas Lielā skatuve. Piektdien, 2.februārī uz tās muzicēs grupa T-Band un Ufo, savukārt, sestdien 3.februārī – liepājnieku apvienība Stendera ielas zēni un mūziķis Edijs Šnipke.

Taču 9.,10. un 11. februārī notiks vērienīgi atklāšanas pasākumi, kad nama viesiem tiks atklātas visas paredzētās telpas. Līdz minētajiem datumiem tiks pabeigti iekārtošanas darbi visos trijos rokkafejnīcas stāvos. Reiterna namā atradīsies 2 skatuves: Lielā skatuve ēkas 2. stāvā un Mazā skatuve pagrabstāvā. Uz tām regulāri risināsies kafejnīcas muzikālie notikumi, dažādu Latvijas mūziķu un grupu izpildījumā. Katrā stāvā atradīsies savs bārs, kuriem dotie nosaukumi "Klavieru bārs", "Bungu bārs" un "Ģitāru bārs" jau saka priekšā, kuriem mūzikas instrumentiem tie veltīti.

Atklāšanas pasākumu sērija sāksies ceturtdien 9.februārī pulksten 22.00, kad uz Rokkafejnīcas Lielās skatuves muzicēs grupas The Soul Scouts un Screampiece no Rīgas, kā arī grupa Deep Silence no Liepājas.

Piektdien, 10.februārī muzikālo saturu veidos mūziķi, kuru vārdi cieši sasieti Liepājas pilsētu. Uz Reiterna nama Lielās skatuves notiks mūziķa Igo koncerts, savukārt, pēc tam atklāšanas svētku turpinājums uz šis skatuves tiks nodots grupas The Hobos rokās. Piektdienas naktī tukša nestāvēs arī Mazās skatuve Reiterna nama pagrabā, uz tās muzicēs vēl viens liepājnieks – Edijs Šnipke.

Latvijas 1. Rokkafejnīcas – Reiterna nama atklāšanas svētki kulmināciju sasniegs sestdien, 11.februārī, kad uz Lielās skatuves notiks Rokkafejnīcas draugu koncerts. Šobrīd zināms, ka tajā piedalīsies Aivars Brīze, Fēlikss Ķiģelis, Ainars Virga, Olga Rajecka, Aija Andrejeva un Putnu balles dalībnieki. Kārtīgu pasaules roka klasiku un labākās Latvijas roka dziesmas visas nakts garumā spēlēs Edijs šnipke un viņa grupa.

Uz Mazās skatuves, Reiterna nama pagrabā - tai pat laikā – muzicēs Ūdrītis un Ilona Balode.

Rokkafejnīca būs vieta, kur varēs ne tikai atpūsties, mieloties ar maltīti un baudīt mūziķu sniegumu, bet arī izzināt un izjust Latvijas mūzikas vēsturi. Reiterna namā izvietotas neskaitāmas mūziķu relikvijas, vēstures liecības un fotogrāfijas. Ekspozīcijas nemitīgi tiks papildinātas. Rokkafejnīcā atradīsies Latvijas mūziķu Slavas zāle, kura tiek veltīta visiem tiem mūziķiem un grupām, kuras uzņemti Latvijas mūzikas Slavas alejā Liepājā.

"Latvijas 1. rokkafejnīcas – Reiterna nams komanda ir gandarīta, ka sabiedrībai atkal būs pieejams vēsturisks objekts, kurš ilgu laiku ir bijis slēgts un neizmantots, kā arī tic, ka šis unikālais vēsturiskais nams Vecrīgā būs vieta, kur ne tikai labi pavadīt laiku, bet arī regulāri tikties gan radošiem Latvijas ļaudīm un mūziķiem, gan ikvienam interesentam," saka Latvijas 1. Rokkafejnīcas mūzikas pasākumu organizatore.M.Kalniņa.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas