Rīgā atgriežas leģendārais Braiens Mejs


Šodien, 18. martā, „Arēnā Rīga” muzicēs leģendārais grupas „Queen” ģitārists Braiens Mejs un dziedātāja Kerija Elisa, kuri piedāvās šovu tūres „The Candlelight Concerts” ietvaros.


Šo koncertu daļēji varētu dēvēt par slavenā Braiena Meja atgriešanos Rīgā, jo viņš šeit reiz jau ir uzstājies – tas bija 2008. gada 19. septembrī, kad ģitārists kopā ar „Queen” (un Polu Rodžersu pie mikrofona) kāpa uz „Arēnas Rīga” skatuves. Taču šis ir pavisam cits projekts: koncertā gan būs iespēja klausīties arī melodijas no „Queen” klasikas, tomēr skanēs arī abu mūziķu iemīļotās dziesmas. Līdz ar to paredzams, ka izskanēs tādi hiti kā „Somebody To Love”, „Love Of My Life”, „Crazy Little Thing Called Love”, kā arī dziesmas no Elisas soloalbuma „Anthems”. Pēc koncerta rīkotāju vēstītā, „mākslinieki sniegs iespēju baudīt maģisku vakaru, kas būs piepildīts ar pasaules klases akustisko mūziku, izpildītu sveču gaismā, radot intīmu un reizē romantisku gaisotni.”


Braiena Meja (66) vārds komentārus neprasa – savu pirmo grupu (tā saucās „1984”) viņš izveidoja akurāt pirms 50 gadiem un tieši ar to 1967. gadā jau piespēlēja tādam meistaram kā Džimijs Hendrikss. Leģendām apvīts ir arī stāsts par Meja pirmo ģitāru, dēvētu par „Red Special”, ko viņš kopā ar tēvu konstruējis no ozolkoka dēļa, kas aizgūts no 17. gadsimta kamīna, veca motocikla detaļām un perlamutra pogām. Kopumā šī ģitāra izmaksājusi 8 mārciņas, taču tieši tā visbiežāk skan grupas „Queen” hitos. Protams, Meja vārds primāri saistās tieši ar minēto grupu – savu debijas soloalbumu ģitārists sāka apkopot 1991. gadā, īsi pirms Fredija Merkūrija nāves. Kopš tiem laikiem Mejs izdevis dažus gluži ciešamus solodarbus, kā arī piedalījies virknē blakusprojektu (protams, turpinās arī darbība ar reanimētajiem „Queen”). Viens no tādiem ir kopprojekts ar Keriju Elisu (34).


Abu šo mūziķu profesionālā sadarbība ilgst jau vairāk nekā 11 gadus. Starp citu, nevajadzētu padomāt neko dzeltenu – Elisa ir Kerijas meitas uzvārds, kopš 2011. gada viņa ir laimīgi precējusies, viņai ir bērns, bet pasē rakstītais vārds ir Kerija Džeina Taunsenda. Šī valdzinošā dziedātāja pirmo reizi Meja uzmanību piesaistīja ar savu darbošanos mūziklā „We Will Rock You”, kuru savā laikā veidoja „Queen” mūziķi. Šajā mūziklā Kerija izpildīja vienu no galvenajām lomām. „Lai gan dzīve piedāvājusi man daudzus un dažādus izaicinājumus, mūzika vēl joprojām ir tā, kas mani uzlādē – lielākais prieks. Savukārt Elisa ir visiedvesmojošākā sadarbības partnere – mēs esam diezgan laba grupa! Esmu pateicīgs par iespēju parādīt šo šovu plašākai publikai – strādājam, lai skudriņas skrietu līdz pat pirkstu galiņiem!” saka Mejs. Viņš producējis arī Elisas debijas albumu „Anthems” (2010). Abu pirmajā kopīgajā tūrē pa Lielbritāniju 2011. gadā tika nospēlēti 12 koncerti, no kuriem divi šovi slavenajā Londonas Albertholā bija pilnībā izpārdoti. „Esmu tik satraukta, atkal gatavojoties ceļam ar sveču gaismas koncertiem! Es nevaru izstāstīt, cik ļoti izbaudu šo dziedāšanu kopā ar Braeinu un cik liels prieks būt kopā ar skatītājiem šajā romantiskajā un reizē intīmajā gaisotnē. Nevaru sagaidīt, kad varēsim doties ceļā!” pirms tūres priecājās Elisa.


Par Braienu Meju ir vēl daži interesanti fakti. Viņš ir astrofiziķis, kuram attiecīgajā nozarē pat ir doktora grāds. 2008. gadā mūziķim par godu viņa vārdā nosaukts asteroīds „52665”. Nav lietojis narkotikas, nesmēķē, no alkoholiskajiem dzērieniem reizēm paniekojas ar kādu „Guiness” aliņu vai „Baileys” liķierīti, taču pārmērībās nekrīt. Saviesīgos vakaros nekad nav izcēlies ar dauzonīgu uzvedību, arī iespaidīga mīļāko saraksta viņam nav.


Mejs bijis precējies divreiz – kopš 2000. gada viņa sieva ir aktrise Anita Dobsone. No pirmās laulības viņam ir dēls Džimijs (35) un meitas Luīza (32) un Emīlija Rūta (27). Izveidojis dzīvnieku aizsardzības fondu „Save Me” un asi oponē tiem, kuri vēlas atcelt likumu, ar kuru šobrīd Britu salās aizliegta zaķu, lapsu, aļņu u.c. dzīvnieku medīšana, izmantojot suņus (tā saucamais „asiņainais sports”) – par to viņš 2010. gadā saņēmis Starptautiskā Dzīvnieku aizsardzības fonda balvu. Kaut kā neizklausās pēc rūdīta rokmūziķa raksturojuma, vai ne?


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas