Rīgā atklāta pastmarku izstādeGalerijā Centrs, Audēju ielā 16, Rīgā, atklāto Latvijas Pasta 2011.gadā izdoto pastmarku izstādi. Vienlaikus arī sācies balsojums par 2011.gada skaistāko pastmarku, informē Latvijas Pasts pārstāve Gundega Vārpa.

Balsot par savā skatījumā skaistāko pastmarku iespējams, gan nosūtot drukātu balsošanas anketu, gan speciālā mājas lapā internetā, gan arī uz vietas izstādē, izmantojot moderno tehnoloģiju piedāvātās iespējas. Katrs balsotājs piedalās izlozē, kuras uzvarētājs iegūs iespēju izgatavot savas personalizētās pastmarkas Latvijas Pastā.

Latvijas Filatēlistu savienības prezidenta Raimonda Jonīša skatījumā pagājušais gads bijis īpašs ar to, ka klajā nākušas tikai skaistas pastmarkas. Pasta nodaļās viņš manījis, ka to novērtē ne tikai kolekcionāri, bet gandrīz katrs vēstules sūtītājs: "Cilvēki rūpīgi izvēlas pastmarku, nevis pērk, vadoties tikai pēc nomināla. Klientiem ir svarīgi, kāds vēstījums tajā ietverts vai kādu noskaņojumu rada pastmarka."

Skaistāko pastmarku ir iespējams izvēlēties no Latvijas Pasta 2011.gadā izdoto 23 pastmarku kopskaita. Anketu nosūtīšana ar Latvijas Pasta starpniecību visiem konkursa dalībniekiem ir bez maksas. Savukārt virtuālā balsojuma anketas kopā ar visu pastmarku attēliem un to aprakstu ir atrodamas interneta vietnē www.gadapastmarka.lv un www.la.lv.

Izmantojot mobilos tālruņus, var balsot uz vietas izstādē Galerijā Centrs – noskenējot izvēlētās pastmarkas attēlam blakus nodrukāto QR kodu, ieejot attiecīgi norādītajā interneta tīmekļa vietnē un nobalsojot par savā skatījumā skaistāko pastmarku.

Konkurss ilgs līdz 26. februārim, un tikpat ilgi būs apskatāma arī Latvijas Pasta 2011. gadā izdoto pastmarku izstāde Galerijā Centrs. Ikviens balsotājs automātiski piedalīsies izlozē, kurā būs iespējams laimēt vērtīgas un ar pasta nozari saistītas balvas – iespēju bez maksas izgatavot savu personalizēto pastmarku vai saņemt visu Latvijas Pasta 2011. gada pastmarku komplektu.

Latvijas Pasts ik gadu izdod vidēji 15 jaunu pastmarku sēriju, kuru kopējā tirāža sasniedz vairākus miljonus eksemplāru. 2011. gadā Latvijas Pastā tika emitētas 23 jaunas pastmarkas 18 pastmarku sērijās, un to kopējā tirāža bija nepilni 7 miljoni eksemplāru. Vislielākajā tirāžā tika izdota Ziemassvētku sērijas pastmarka ar 0,35 Ls nominālvērtību – tā veidoja 2 000 000 pastmarkas eksemplāru.

2011. gads bija pirmais Latvijas vēsturē, kad Latvijas Pasts aicināja ikvienu interesentu iesūtīt savu pastmarkas dizainu, vēlāk publiskā balsojumā interneta sociālajos tīklos noskaidrojot uzvarētāju pastmarku, kas 500 000 eksemplāru tirāžā tika izdota 2012. gada janvārī.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas