Rīgā gaidāma izrāde pēc Emīla Braginska lugas “Atdošu vīru labās rokās”7. decembrī Rīgā, Kongresu namā un 8.decembrī Daugavpils teātrī “Ņevinniju radošais nams” izrādīs jaunu projektu – lirisku komēdiju “Atdošu vīru labās rokās”, kas tapusi pēc izcilā dramaturga un scenārista Emīla Braginska lugas “Iedomu spēle”.

Iestudējuma galvenais varonis ir Pāvels Antošins, kas sevi uzskata par labu vīru un tēvu. Reiz mierīgo ikdienu satricina nepatīkama ziņa: viņš uzzina, ka sieva aizgājusi pie cita vīrieša un vēl savā vietā piedāvā draudzeni. Notikumu pavērsiens apstulbina Antošinu un liek viņam operatīvi risināt šo sarežģīto situāciju.

Izrādes autori ir sekojuši komēdiju meistara Braginska (“Stacija diviem”, “Dienesta romāns”, “Likteņa ironija”, “Sargies auto”, “Garāža”) stilam un no ikdienišķas situācijas izveidojuši pamācošu fabulu. Uz skatuves vienas ģimenes ērmotais stāsts pārvēršas traģēdijā, kuras varoņi cieš un cenšas atrast savu ceļu. Rezultātā viņi pārvar visas ķibeles un iegūst jaunu dzīves jēgu - mīlestību.

Iestudējumā darbojas interesants aktieru sastāvs: Jana Poplavska – nepārspējamā pasaules kino Sarkangalvīte, televīzijas un radio raidījumu vadītāja, pedagoģe, teātra un kino aktrise, Irina Lačina — “valsts galvenās čigānietes” Svetlanas Tomā mantiniece, Vadims Kolganovs – KF nopelniem bagātais mākslinieks, kas kļuva slavens ar aktierdarbu seriālā “Tatjanas diena”, teātra “Modernās lugas skola” vadošais aktieris, Vjačeslavs Ņevinnijs jaunākais – PSRS Tautas mākslinieka Vjačeslava Ņevinnija dēls, cienījams dinastijas turpinātājs, Maskavas Mākslas teātra vadošais aktieris un Ņevinniju radošā nama vadītājs, kā arī teātra “Satirikon” jaunā aktrise Asja Kaļiņina un “Mēness teātra” aktieris Aleksandrs Bobrovs.

Ņevinniju radošais nams ir projektu teātris, kas ir izveidots pirms vairāk nekā astoņiem gadiem. Šodien repertuārā ir pieci projekti, kuri tiek izrādīti ar lieliem panākumiem un kurus skatītāji mīl: pēc A.Čehova darbiem veidotā “Rokasgrāmata precību tīkotājiem”, pēc A.Ostrovska darbiem tapusī “Eh, precēšu jaunu dāmu!”, pēc E.Braginska lugas veidotā “Atdošu vīru labās rokās”, pēc I.Krilova darbiem tapušās “Čella fabulas” un “Mīlestība pēc Freida jeb profesora Moriartija ļaunprātības”. Teātra nams turpina tradīciju, kuru mantojumā nodeva Staņislavskis un Ņemirovičs – Dančenko un kurai dižais krievu aktieris Vjačeslavs Ņevinnijs veltīja visu savu dzīvi, proti, kalpošanu “cilvēciskā gara dzīves” skolai, pietuvojoties brīnišķīgajām un saviļņojošajām teātra mākslas virsotnēm. Teātra iestudējumi atkal un atkal liek skatītājiem smieties un raudāt par fantāzijām, prātot par cilvēka eksistences jēgu un ticēt mūžam jaunajam lielas un skaistas mīlestības spēkam.

Biļetes uz izrādi ir pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas