Rīgā gaidāmi daudzveidīgi ielīgošanas pasākumiŠodien, 17. jūnijā Rīgā sākušies Līgo svētku ielīgošanas pasākumi. Interesenti ir aicināti apmeklēt gan tradicionālo Zāļu tirgū Doma laukumā, amatnieku tirdziņus, Līgo svētku dekoru darīšanas darbnīcas, folkloras kopu koncertuzvedumus un vasaras saulgriežu tradīciju apgūšanas pasākumus.

No 18. jūnija līdz 21. jūnijam Dzegužkalna estrādē, Torņkalnā, Grīziņkalnā, Čiekurkalnā un Āgenskalnā norisināsies pasākumu cikls  "Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos". Savukārt 19. jūnijā dažādas ielīgošanās tradīcijas un pasākumi norisināsies Bastejkalnā. Ielīgošanas pasākumi gaidāmi arī Ķengaraga parkā un Strazdumuižas parkā.

20. jūnijā ikviens laipni gaidīts tradicionālajā Zāļu tirgū Doma laukumā, kur iespējams atrast sev vispiemērotāko vainagu vai tradicionālās Jāņu zāles, kā arī aplūkot, ko šogad sarūpējuši amatnieki, zemnieki un tirgotāji. Līdztekus Zāļu tirgum Doma laukumā ielīgošanas pasākumi norisināsies arī VEF Kultūras pilī, kur uzstāsies kori, deju kolektīvi un ansambļi.

Kultūras centra "Ritums" filiālē (Laimdotas iela 42) būs iespēja pagatavot sev skaistus Jāņu dekorus, iemācīties siet sieru un pīt vainagu. Aktivitātes norisināsies kopā ar folkloras kopu dalību.

Savukārt, 20. jūnijā notiks zaļumballēs Kultūras pils "Ziemeļblāzma parkā, kā arī pie Kultūras centra "Imanta".

Ielīgošanas pasākumi turpināsies arī 21. jūnijā, visi interesenti aicināti izbaudīt svētku noskaņas Kalnciema kvartālā, pie Kultūras centra "Iļģuciems" un muzejā "Dauderi".

Īpaša ielīgošanas noskaņa no 17. jūnija līdz pat 26. jūnijam valdīs arī Rīgas Jūgendstila muzejā, kur risināsies "Zāļu nedēļa".

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas