Rīgā koncertēs britu dziedātāja DelilahTrešdien, 13. maijā Rīgā uzstāsies popmūzikas un soula mūziķe Delilah, pazīstama arī kā britu drum&bass dueta Chase&Status dziesmu vokāliste, ar grupu izpildot savas oriģināldziesmas no debijas solo albuma „From The Roots Up”.

Delilah ir pēdējo gadu viena no daudzsološākajām britu mūziķēm. Savā solo daiļradē viņa pievērsusies trip-hop, soul un R&B mūzikas radīšanai un izpildīšanai, skaņdarbos dzirdamas arī dabstepa un drum&bass skaņas, bet pati mūziķe savas dziesmas sauc par tumšu, dvēselisku un melodisku popmūziku. Populārākie skaņdarbi ir „Go”, „Inside My Love”, „Breathe” un „Shades of Grey”. Mūziķes vokālu iecienījuši elektroniskās mūzikas producenti, un viņa piedalījusies, piemēram, Chase&Status vienā no atpazīstamākajiem skaņdarbiem „Time”, ko kopā ar citām dziesmām nereti izpilda, pievienojoties dueta koncertturnejās. Tāpat mūziķe uzstājusies kopā ar Emeli Sandé, Maverick Sabre, reperi Wiley, Prince, ierakstos sadarbojusies ar Wretch 32, Plan B un citiem. Viņas mūzikas video veidojis režisors, kuru iecienījuši arī tādi popmūzikas grandi kā Beyonce un Kanye West.

Delilah, īstajā vārdā Paloma Ayana Stoecker, uzaugusi ar mūzikas biznesu saistītā ģimenē, klavierspēli apguvusi jau bērnībā un pirmo skaņdarbu sarakstījusi 12 gadu vecumā. Viņa dzimusi Parīzē, bet saknes veidojušās no britu, nigēriešu, kubiešu, franču un spāņu senčiem. Delilah nereti tiek salīdzināta ar The XX, Sade un Alanis Morissette, savukārt par saviem iedvesmotājiem divdesmit trīs gadus vecā mūziķe sauc Ella Fitzgerald, Nine Inch Nails, Aalyah, Portishead un citus atzītus vārdus mūzikā. Mūziķes daiļradi jau novērtējuši Lielbritānijas iedzīvotāji – vai visi viņas koncerti bijuši izpārdoti.

Delilah 13. maijā sniegs uzstāšanos Daugavas koncertzālē, savas Baltijas mini turnejas laikā. Mūziķe ar grupu Rīgā ieradīsies no Viļņas, savukārt jau nākamajā dienā koncertēs Tallinā. Stāvvietu un sēdvietu biļetes uz koncertu Vecrīgā pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un internetā.

Delilah turneju Baltijā piedāvā IC Concerts, kas koncertu apmeklētājus Latvijā un kaimiņvalstīs jau priecēja ar britu dziedātāja James Arthur turneju un citiem koncertiem, savukārt šajā pavasarī aicina arī uz Eirovīzijas rekordistes Loreen un ukraiņu puišu grupas Kazaky koncertiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas