Rīgā koncertēs džeza ģitārists Marks Dukrē

Mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi" 3. februārī piedāvā iespēju klātienē izbaudīt pasaulē atzītā franču džeza un avangarda ģitārista Marka Dukrē (Marc Ducret) solo koncertu, informē festivāla projektu koordinatore Linda Bērziņa.

3. februārī plkst. 19.00 klubā "Artelis" (Blaumaņa ielā 32) ar savu solo koncertu uzstāsies viens no šobrīd pasaulē oriģinālākajiem džeza ģitāristiem Marks Dukrē (Marc Ducret).

Šis apdāvinātais mūziķis, kas ģitāras spēli apguvis pašmācības ceļā, neierobežo sevi kādā konkrētā stilā, bet sacer atšķirīgu un pavisam negaidītu mūziku. Viņa koncertos iespējams dzirdēt gan džeza un flamenko elementus, gan mūzikas kompozīcijas, kas vairāk līdzinās klasiskam vai roka stilam. Šis ir viens no neparastākajiem ģitāristiem, kas vienlīdz izcili pārvalda gan akustisko, gan elektrisko ģitāru, iecienījis arī basģitāru un baritonģitāru.

Ģitārists dzimis 1957. gadā Parīzē un savu profesionālo karjeru uzsāka 1975. gadā. Pats savu trio Marks Dukrē izveidoja 1986. gadā. Ātri vien Marks Dukrē guva atzinību – Francijas džeza akadēmija viņam ir piešķīrusi "Django Reinghardt" balvu un žurnāls Jazz Hot viņu nominējis par Labāko Francijas Džeza ģitāristu, bet 2009. gadā viņš kļuva par laureātu vienam no Francijā prestižākajiem džeza apbalvojumiem "Les Victoires du jazz". Sadarbība ar amerikāņu saksofonistu Timu Bernu (Tim Berne) sniegusi Markam Dukrē plašu atzinību arī džeza dzimtenē ASV.

Avots: svetkulaiks.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas