Rīgā norisinies pavasara sagaidīšanas pasākums “Aizsniegt sauli šūpolēs”Sestdien, 23. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks pasākums “Aizsniegt sauli šūpolēs”, kurā būs iespēja atgriezties pie senajām latviešu tradīcijām un svinēt pavasara atnākšanu. Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākumu vadīs tautas mūzikas grupa “Teikas muzikanti”, kuriem folklora nav tikai vaļasprieks, bet gan dzīvesveids. Folkloras kopa iepazīstinās gan lielus, gan mazus ar latviešu dziesmām, dančiem un tradīcijām, lai ikviens būtu iedvesmots izzināt savas kultūras un tautas mantojuma saknes. “Teikas muzikanti” saka: “Svarīgi ir tas, ka mēs esam jaunā paaudze, kas aktīvi ir iesaistījusies folkloras kustībā, jo cilvēkiem, redzot, ka tieši jaunieši ar sirdi un dvēseli dzied un dejo, rodas pozitīvas emocijas un dziļāka interese par notiekošo.”

Pasākumā tradicionāli notiks olu krāsošana izmantojot dabas materiālus. Ar nokrāsoto olu būs iespējams piedalīties olu ripināšanas sacensībās. Šogad aicināsim pasākuma apmeklētājus izpušķot teritorijā uzstādītās šūpoles, kā arī kārtīgi izšūpoties tajās, lai vasarā odi un dunduri nekostu, un turpmākais gads būtu veiksmīgs un laimīgs! Vēl apmeklētāji varēs izmēģināt savu veiksmi koka ripas sišanas spēlē vai gatavot tradicionālos skaņu rīkus un pavasara dekorācijas

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas