Rīgā notiks dokumentālās filmas „Hotel Pro Forma Sum Up” starptautiskā pirmizrādePerformances un instalāciju laboratorija Hotel Pro Forma un režisore Kirstena Dēlholma no Dānijas sadarbībā ar Latvijas Radio kori Latvijas Nacionālajā operā ir iestudējusi multimediālo operu „Kara daba”.

Izrāde apvieno vairāku mūzikas žanru sintēzi, japāņu manga komiksus, mūsdienu modes dizainu un japāņu tradicionālā Noh teātra elementus. Uzveduma pasaules pirmizrāde notika pagājušā gada septembrī Rīgā, nākamnedēļ tas atkal būs skatāms Rīgas Operas festivāla ietvaros.

Filmas „Hotel Pro Forma Sum Up” starptautiskā pirmizrāde notiks Rīgā, 5. jūnijā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Izrādes tapšanas procesiem līdzi sekoja teātra kritiķe Terēza Bennere (Theresa Bener) un kino režosore Pegija Eklēfa (Peggy Eklöf) no Zviedrijas, kā rezultātā par izrādi „Kara daba” un tās radošo komandu ir tapusi dokumentālā filma „Hotel Pro Forma Sum Up”.

Dokumentālā filma „Hotel Pro Forma Sum Up” skatītājam ļauj ieskatīties multimediālās operas tapšanas procesā. Filmā ir daudz mūzikas, mēģinājumu radošais process , aizkulišu dzīve.

Filma piedāvā ekskluzīvas intervijas ar operas „Kara daba” radošo grupu: režisori Kirstenu Dēlholmu (Kirsten Delholm), libreta autoru Villiju Flindtu (Willie Flindt), komponistiem Santu Ratnieci, Džeimiju McDermotu (Jamie McDermott) un Žilbēru Nuno (Gilberts Nouno), diriģentu Kasparu Putniņu, kostīmu mākslinieku Henriku Vibskovu (Henriks Vibskov) un gaismu mākslinieku Jesperu Konghaugu (Jespers Konghaug). Visiem, kas skatīsies šo filmu, būs iepēja gūt iedvesmu un jaunas zināšanas par skatuves un performances mākslu 21.gadsimtā.

Pirms filmas pirmizrādes varēs apskatīt arī fotogrāfa Gunāra Janaiša fiksētos mirkļus no operas izrādes fotouzņēmumos „Kara daba. Atspulgs”. Fotoizstāde pilnā apjomā būs skatāma no 19.jūnija Ziemeļu Ministru padomes birojā, Marijas ielā 13/3.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas