Rīgā notiks tradicionālais Miķeļdienas gadatirgusRīgā ražas svētkus tradicionāli atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, kas šogad notiks 26. septembrī no plkst. 9 līdz 17. Tirgus apmeklētāji varēs iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus un vienlaicīgi baudīt arī kultūras programmu ar deju kolektīvu, folkloras kopas, pūtēju orķestru, koklētāju ansambļa, kapelas, kora un muzikālas grupas priekšnesumiem.

Miķeļdienas pasākumi gaidāmi arī galvaspilsētas kultūras centros, 26.septembrī Imantā, bet 27.septembrī Iļģuciemā un Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” filiālē, Laimdotas ielā 42.

Miķeļdienas gadatirgū, kas notiks ne tikai Doma laukumā, bet arī Herdera laukumā, Jēkaba, Pils, Tirgoņu ielās un Jaunielā varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi, veselības un ārstnieciskās kosmētikas izstrādājumus, pirts lietas un grāmatas, ko piedāvās ap 250 tirgotāju.

Tirgus apmeklētājus priecēs Orķestris „Rīga”, jauniešu pūtēju orķestris „Fanfara”, Tautas deju ansambļi „Dzīpars” un „Vija”. Iedzīvotāji varēs vērot arī bērnu deju ansambļu „Teiksmiņa”, „Dzīpariņš” un „Dancītis” priekšnesumus, kā arī klausīties bērnu vokālā ansambļa „Magonīte”, jauktā kora „Sonāte”, folkloras kopas „Rija” un kokļu ansambļa „Cantata” sniegumu. Tirgus kultūras programmu vadīs Valters Krauze. Līdz ar iepirkšanos, apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt arī grupas „Dakota” un kapelas „Hāgenskalna muzikanti” uzstāšanos.

26.septembrī ar vairāku koru, tajā skaitā arī viesu kora no Stokholmas piedalīšanos, kā arī ar vīru vokālā ansambļa „Harmonija Rīgai” priekšnesumu Miķeļdienas koncerts būs Kultūras centrā „Imanta”.

Savukārt 27. septembrī, atzīmējot Miķeļdienu, notiks „Rudens svētki Iļģuciemā”. Kultūras centra pagalmā muzicēs Iecavas kultūras nama folkloras kopa „Tarkšķi”, bet Amatu namā darbosies radošās darbnīcas un būs amatu demonstrējumi. Pasākumā darbosies tirdziņš, piedalīsies arī kultūras centra „Iļģuciems” amatierkolektīvi, Tautas lietišķās mākslas studija un Tautas glezniecības studija „Gīva”. Šajā dienā pasākums „Jāsteidz Jumi ķert” notiks arī Laimdotas ielā 42, kur būs gan radošas darbnīcas, gan amatu demonstrējumi un arī svētku tirdziņš.

Miķeļdienai veltītajos pasākumos ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas