Rīga piedalīsies Maskavas starptautiskajā Ziemassvētku festivālāNo 16.decembra līdz nākošā gada 15.janvārim Maskavā notiks starptautiskais Ziemassvētku festivāls “Ceļojums Ziemassvētkos”. Rīga tajā piedalīsies jau ceturto gadu pēc kārtas.

Festivālu 16.decembrī plkst.17.00 Tveras laukumā atklās Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas uzņēmēju delegācija.

Šogad Rīga tiks pārstāvēta festivāla divas vietās Maskavas centrā - Revolūcijas laukumā, kur Rīgai būs trīs mājiņas preču tirdzniecībai, un Tveras laukumā, kur būs viena mājiņa saldumu tirdzniecībai un plašas telpas meistarklasēm.

Revolūcijas laukumā Maskavas iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs iegādāties Latvijā ražotu kosmētiku, mājas tekstilu un suvenīrus, kā arī baudīt kafiju, tradicionālās Latvijas piparkūkas un citus saldumus.

Tveras laukumā būs Eiropas valstu Ziemassvētku tirdziņš, kur neskaitot Latviju būs arī Vācijas, Šveices, Francijas, Dānijas un Čehijas tirdzniecības paviljoni. "Svētku viesistabā" brīvdienās no plkst.12:00 līdz plkst.20:00 Rīgas meistari vadīs tematiskas meistardarbnīcas. Meistardarbnīcā "Ziemassvētku smarža" visus interesentus apmācīs, kā veidot Ziemassvētku smaržu maisiņu no Latvijā savāktiem augiem un ziediem. Meistardarbnīcā "Rīga – jūgendstila metropole" iemācīs, kā pagatavot Rīgas jūgendstila rakstu un ornamentu iedvesmotus mājas Ziemassvētku dekorus. Turklāt pieaugušie un bērni varēs iemācīties, kā no dabas materiāliem radīt neparastas eglītes un apgleznot porcelāna eglīšu rotājumus.

Ziemassvētku festivāls notiks 42 vietās visā Maskavas teritorijā un tajā piedalīsies 15 valstis.

Ziemassvētku tirdziņš Tveras laukumā un Revolūcijas laukumā darbosies katru dienu: darba dienās no plkst.11.00 līdz plkst.21.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz plkst.22.00.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas