Rīgā tiek atklāta unikāla izstāde – Antuāna de Sent-Ekziperī zīmējumi krāsainās litogrāfijās.6. decembī plkst. 18:30 apavu klubs "Baltā Kumode" piedāvās Rīgas publikai 20 litogrāfijas pēc “Mazā prinča” Antuāna de Sent-Ekziperī oriģinālajiem zīmējumiem.

2018. gadā paliks 75 gadi kopš filozofiski-liriskās pasakas "Mazais princis" publicēšanas dienas. Manuskriptu ar zīmējumiem papildināja autors, tie ir ne mazāk pazīstami kā pati grāmata. Svarīgi, ka tās ir ne tikai ilustrācijas, bet arī organiska daļa no darba. Universāla vizuālā valoda – ārpus laika, ārpus nacionalitātes un ārpus vecuma.

Pēc grāmatas publicēšanas Ekziperī atdeva manuskriptu un skices savai draudzenei Silvijai Hamiltonei. Tagad tie atrodas Morgana bibliotekā un muzejā Ņujorkā.

Ieraudzīt Ekziperī oriģināldarbus ir ārkārtīgi sarežģīti. Tādēļ franču rakstnieka mantinieki nolēma no oriģinālajiem zīmējumiem atveidot krāsainas litogrāfijas, kuras varētu rādīt muzejos un izstādēs. Tika izveidota vienīgā tirāža (300 eksemplāru) labākajā franču litogrāfijas darbnīcā. Uz visiem darbi ir noformēti autentiskuma sertifikāti. Darbus iegādājās vairāki muzeji Eiropā un Amerikā, kā arī privāti kolekcionāri.

Rīgas ekspozīcijā, pateicoties Eiropas Kultūras klubam Ferain (Vācija), būs iespēja redzēt un iegādāties 20 litogrāfijas, starp kurām pašas slavenākās: "Mazais princis lielā mētelī", "Mazais princis uz asteroīda B-612" un "Mazais princis uz savas planētas" "

Izstāde būs apskatāma līdz 2019. gada februāra beigām.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas