Rīgā uzstāsies Francijas ielu teātra trupa “Transe Express”


Rīgas svētkos 17. un 18. augustā viesizrādēs ieradīsies pasaulē labi zināmā ielu teātra trupa "Transe Express" .


Trupa Rīgā izrādīs trīs uzvedumus: Bundzinieki (Les Tambours), Lielās lelles (Les Poupées Géantes) un Mobilie vīriņi (Mobile Homme).


Ielu teātra izrāde Bundzinieki (Les Tambours) ir viens no senākajiem priekšnesumiem un laika gaitā kļuvis par iedvesmu daudziem citiem trupas uzvedumiem. Galvenajās lomās ir seši provokatīvi un nedaudz ekstravaganti bundzinieki, kas dosies muzikālā parādē pa Rīgas ielām.


Priekšnesums sāksies ar gājienu pa Vecrīgu, kura laikā svētku apmeklētāji varēs vērot milzum lielas un krāšņas lelles, klausīties to izpildītajās melodijās un doties līdzi ekstravaganto bundzinieku spēlētajam maršam. Ielu teātra trupa parādi noslēgs ar uzvedumu 11. novembra krastmalā.


Ielu izrādē Lielās lelles (Les Poupées Géantes) piedalās trīs krāšņas milzu lelles, kas graciozi pārvietojas un izpilda hipnotizējošas melodijas.Savukārt, Mobilie vīriņi (Mobile Homme) ir viens no trupas spilgtākajiem priekšnesumiem.


"Transe Express" mākslinieki ir modernās ielu mākslas aizsācēji, jo viņu izrādes ietver pārsteidzošu mūzikas, teātra, vizuālo mākslu, akrobātikas un apjomīgu instalāciju apvienojumu."Transe Express" trupa izpelnījusies atzinību visā pasaulē. Kopš 1982. gada, kad tika dibināta trupa, mākslinieki ar saviem priekšnesumiem ir viesojušies vairāk nekā 80 pasaules valstīs, kopumā apceļojot piecus kontinentus.


Francijas trupas izrāžu laiki Rīgas svētkos:


Sestdien, 17. augustā, no plkst. 20.00 līdz plkst. 20.30 Vecrīgas parāde no Kaļķu ielas sākuma līdz 11. novembra krastmalai. Savukārt 11. novembra krastmalā no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30
Svētdien, 18. augustā, no plkst. 17.00 līdz plkst. 17.30 notiks Vecrīgas parāde no Kaļķu ielas sākuma līdz 11. novembra krastmalai. Gājiena laikā tiks izrādīti priekšnesumi – 11. novembra krastmalā no plkst. 17.30 līdz plkst. 18.30 būs priekšnesums „Mobilie vīriņi” (Mobile Homme).


Trupas „Transe Express” priekšnesumi Rīgas svētku apmeklētājiem būs bez maksas.Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas