Rīgas Centrālajā bibliotēkā atklās Andžellas Trinkunas gleznu izstādi “Sievietes fantāzija”8. martā plkst.18.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā notiks mākslinieces Andžellas Trinkunas gleznu izstādes „Sievietes fantāzija” atklāšana. Izstāde bibliotēkā apskatāma no 6. marta līdz 4. aprīlim.

Akvareļtehnikā gleznoto darbu izstādes vienojošais motīvs ir sievietes tēls kā mākslinieces Andžellas Trinkunas fantāziju un realitātes sadures punkts. Savos darbos autore piedāvā ieraudzīt un izprast sievietes dabu, viņas skaistuma un īpašību dažādību, kas meistarīgi un koķeti ir atspoguļota neparedzamu formu un emocionālu otas triepienu saspēlē.

Andžella Trinkuna absolvējusi Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolu, 1993. gadā – Valsts Mākslas akadēmijas grafikas specialitātes nodaļu. Diplomdarba tēma veltīta „Sievietes pasaulei” akvareļtehnikā, kas tiek atzinīgi novērtēta. A.Trinkuna ilustrējusi vairākas grāmatas un žurnālus, kā arī piedalījusies izstādēs Latvijā, Šveicē, Somijā un Vācijā. Mākslinieces darbi atrodami vairākās privātajās kolekcijās Latvijā, ārzemēs un dažādos mākslas fondos.

Prof. emeritus Gunārs Krollis: „Andžellas darbos atklājas uzkrātās, garīgās vērtības. Viņas darbos dominē emociju un zemapziņas labirinti. Jūtīgums, estētika, savas pasaules tēli un pārdzīvojumi.”

Gleznotājs Juris Ģērmanis: „Andžellas darbi ir augsti profesionāli, ar romantisku noslieci un sievišķīgi smalku estētiku. Māksliniece ķeras pie motīviem, kurus viņa ir izjutusi, un kuri ir organiski viņas dvēseles izjūtai.”

Ikviens, kurš vēlas uz mirkli apstāties un ieraudzīt kā atspulgā ikvienas sievietes visslēptākās domas un sajūtās – nāciet, baudiet, diskutējiet un vērtējiet! Lai arī izstāde ir par sievietēm, taču tās darbi noteikti uzrunās arī vīriešus un ļaus labāk izprast sev tuvumā esošu mīļu cilvēku.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas