Rīgas cirkā dažādus trikus iespējams apgūt arī futbolistiemJaunā Rīgas cirka programma „Zili, zaļi brīnumi!” spēj pārsteigt ikvienu izrādes apmeklētāju, ar virtuoziem trikiem gan manēžā, gan augstu cirka kupolā. Īsu pamācību dažādu futbola triku izpildīšanā parādīs arī izcils žonglieris.

Žonglieris – virtuozs Žora Oganisjans cirka pasaulē jau ir zināms mākslinieks. 2005. gadā žonglieris ieguva bronzas ziloni jauno mākslinieku konkursā Maskavā, sudraba medaļu starptautiskā konkursā Itālijā, ieguvis „Grand Prix” starptautiskā konkursā Maskavā, pagājušā gadā saņēmis bronzas medaļu Rīgas Cirka organizētajā Starptautiskajā cirka festivālā “Zelta Kārlis-2011” un citus apbalvojumus.

Tāpat mākslinieks sevi apliecinājis gan Anglijā, gan Barselonā, sniedzot priekšnesumu futbola kluba „Manchester United” faniem, Francijā, Japānā, Turcijā, Vācijā, Zviedrijā un citviet, iegūstot lielu atpazīstamību un atzinību.

Šajā programmā atzītais mākslinieks gan futbola faniem un spēlētājiem, gan pārējiem cirka skatītājiem sniegs ieskatu dažādos futbola trikos, kā piemēram, mākslinieks, balansējot uz lielas bumbas meistarīgi žonglēs ar vēl 5- 7 standarta izmēra futbolbumbām, kā arī rādīs citus aizraujošus trikus.

Tāpat skatītājus iepriecinās arī citi mākslinieki - Duo Jarosh (Anatolijs un Ņina Jaroš), kas skatītājus aizraus ar risku, dinamiku, elpu aizraujošiem kūleņiem, pirtuetēm, apgriezieniem 12 metru augstumā tieši zem Rīgas cirka kupola. Programmā būs redzami ugunīgie osetīnu džigiti, kuri auļojošu zirgu mugurās demonstrēs riskantus trikus, augstākās klases meistarība pērtiķu dresūrā, ko rādīs šimpanze Ņura un viņas dresētāji Andrejs Tepligins un Nadežda Krasovksaja, šarmantais Latvijas cirka mākslinieks Sergejs Polupans ar jaunu gaisa numuru siksnās un akrobāte- ekvilibriste Tatjana Šaiko, kura pēc divu gadu ilgām viesizrādēm Eiropā, atgriežas Latvijā ar jaunu, Latvijas skatītājiem neredzētu cirka numuru rotējošā krēslā. Īstus brīnumus rādīs lieliskais iluzionists ar baložiem- Sergejs Stupakovs, kurš meistarīgi māk piemānīt vērīgā cirka skatītāja acis un baloži parādās no zila gaisa, kā arī citi pārsteidzoši mākslinieki.

Programma „Zili, zaļi brīnumi!” norisinās no 23. marta – 13. maijam, biļetes pieejamas Rīgas Cirka un Biļešu Servisa kasēs, kā arī www.bilesuserviss.lv.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas