Rīgas Domam būs jauna vitrāžā ”Ar domu par barikādēm”

6. janvārī, Zvaigznes dienā sabiedriskās kustības „Mans Doms“ ietvaros tiks uzsākta jauna kampaņa „Ar domu par barikādēm”. Tā būs veltīta 1991. gada janvāra notikumu piemiņai, kad Doma laukumā un Rīgas Domā pulcējās cilvēki, kas vēlējās nosargāt atjaunotās Latvijas Republikas neatkarību. Kampaņas „Ar domu par barikādēm” mērķis ir uzdāvināt Doma baznīcai jaunu mūsdienu vitrāžu, kas godinātu Barikāžu laika notikumus un dalībniekus.

Kampaņu atklās ar preses konferenci Rīgas Domā, kuras laikā mediji tiks informēti par kampaņas „Ar domu par barikādēm” aktivitātēm nākamajā gadā, par ziedošanas iespējām, kā arī par vitrāžu izgatavošanas specifiku un darbu kārtību.

Jaunā vitrāža, kuras izveidei kopā nepieciešams aptuveni LVL 30 000, atradīsies Rīgas Doma kreisajā pusē un iedvesmos ne tikai baznīcas apmeklētājus, bet tā būs labi saredzama no Doma laukuma, šādi atgādinot par barikāžu notikumiem ik vienam garām gājējam un pilsētas viesim.

Iecerētā vitrāža godinās 1991. gada janvāra notikumos bojāgājušos un atgādinās par tautas spēku un drosmi stāties pretim neprognozējamajam totalitārās valsts pārspēkam, lai nosargātu savu neatkarību un cerības par nākotni.

Kampaņa „Ar domu par barikādēm” ir viena no šobrīd nozīmīgākajām kustības „Mans Doms” aktivitātēm, kas parāda Rīgas Domu kā Patvērumu vēsturisku pārbaudījumu un grūtību brīžos. Kustības „Mans Doms“ vēstniece, žurnāliste Ilze Dobele atceras: "Barikāžu laiks bija piepildīts ne tikai ar cilvēku klātbūtni, bet arī ar plašāko emociju gammu, kuras var izjust cilvēki, aizstāvot to dārgāko - savu brīvību. Ikvienu notikumu var salikt kopā kā atmiņu mozaīku. Tāpēc jaunās vitrāžas veidošana par barikāžu laiku ir simboliska visiem un ikvienam iedzīvotājam."

Projekts „Mans Doms” tapis, sadarbojoties biedrībai „Ascendum” un Rīgas Doma draudzei. Kampaņas „Ar domu par barikādēm” jaunumiem un notikumiem varēsiet sekot līdz mājas lapā lapā www.mansdoms.lv.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas