Rīgas dome gatava maksāt, gaida vecāku pieteikumus bērnudārzosSākusies pieteikšanās uz pašvaldības līdzfinansējumu tiem privāto bērnudārzu audzēkņiem, kuru vecāki gatavi atteikties no pašvaldības rindas.

Vecākus interesē šī iespēja, bet viņi apsver, kā būtu labāk ilgtermiņā – vai nu tomēr pagaidīt rindā uz vietu pašvaldības dārziņā un tikmēr maksāt samērā lielu mēneša maksu par bērnudārzu, vai zaudēt rindu un katru mēnesi piemaksāt apmēram 100 latu privātajā bērnudārzā.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā (IKSD) informē, ka pieteikties uz pašvaldības līdzfinansējumu – 93 latiem mēnesī – iespējams tiem bērniem, kuri apmeklē Rīgas administratīvajā teritorijā reģistrētu privāto pirmsskolas izglītības iestādi un vienlaikus stāv rindā uz pašvaldības bērnudārzu. Atlikušais, privātās iestādes noteiktais maksājums būs jāsedz pašiem vecākiem. Pašvaldība slēgs trīspusēju līgumu ar privāto bērnudārzu un vecākiem par līdzfinansējumu programmas apguvei privātā bērnudārzā tikai tad, ja bērna un vecāku dzīvesvieta vismaz gadu būs deklarēta Rīgā. Iesniegumi par līdzfinansējuma saņemšanu jāreģistrē elektroniski interneta portālā www.eriga.lv vai arī ierodoties visos pašvaldības apmeklētāju pieņemšanas centros un IKSD. Iesniegumi tiks izskatīti ne ilgāk kā mēneša laikā, un pēc līguma noslēgšanas naudu pārskaitīs privātajai pirmsskolai, nevis vecākiem.

Privātās pirmsskolas izglītības iestādes Sparģelītis vadītāja Aija Pumpure stāsta, ka vecāki līdz šim uz dārziņu zvanījuši lielākoties tālab, lai precizētu informāciju. «Vasarā vecāku interese vēl nav zenītā. Jāpagaida līdz rudenim,» viņa saka. A. Pumpure novērojusi, ka vecāki šobrīd lauza galvu, ko darīt, jo, saņemot līdzfinansējumu, būs jāizstājas no pašvaldības rindas. «Un ar visu domes līdzfinansējumu vecākiem jāmaksā 100 latu mēnesī. Tāpēc viņi vēl domā. Cilvēki nevar prognozēt savu materiālo situāciju, kamēr bērns sasniegs skolas vecumu. Bet interese ir,» situāciju raksturo A. Pumpure.

IKSD sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Vilde skaidro, kā rīkoties vecākiem, lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu – jānoskaidro, vai privātā pirmsskolas iestāde ir noslēgusi līgumu ar IKSD.

To var uzzināt portālā www.e-skola.lv. Ja līgums noslēgts, vecāki var reģistrēt pieteikumu www.eriga.lv vai doties uz apmeklētāju pieņemšanas centriem. Bērns turpina izglītoties tajā pašā bērnudārzā un tajā pašā grupiņā.

***

UZZIŅAI

Līdzfinansējumu piešķir, sākot no šā gada 1. septembra, un tas tiks pārskaitīts privātajai izglītības iestādei saskaņā ar vecāka/likumiskā pārstāvja, privātās izglītības iestādes un Rīgas domes IKSD trīspusēju līgumu.

Papildinformāciju var noskaidrot IKSD Pirmsskolu nodaļā pa tālruņiem 67026818, 67026833.

Privāto bērnudārzu saraksts, ar kuriem IKSD noslēdzis līgumu, pieejams interneta portālā www.e-skola.lv.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas