Rīgas dzimšanas dienas svinībās aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejsRīgas dzimšanas dienas svinībās, 19. augustā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz svētku programmu “Rīgas stāsti Rīgas muzejā”. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ekskursijās, kas notiks latviešu un angļu valodā, iepazīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju un aktuālās izstādes, kā arī veikt svētku fotouzņēmumus ģimenes albumam. Ieeja muzejā – ar ieejas biļetēm, dalība ekskursijās – bez maksas.

19. augusta svētku programmas “Rīgas stāsti Rīgas muzejā” ekskursijas muzeja ekspozīcijā paredzētas pulksten 13.00 un 15.00 latviešu valodā, pulksten 12.00 un 14.00 – angļu valodā.

Visas dienas garumā, no 10.00-17.00, apmeklētāji aicināti iepazīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas “Rīgas vēsture”, “Latvijas kuģniecības vēsture”, “Sudraba kabinets” un aktuālās izstādes “Cilvēka pieskāriens. Restauratoru darbu izstāde”, “Spēles lieliem un maziem. Spēļu un rotaļu piederumu arheoloģiskie atradumi senajā Rīgā. 13.–18. gs.”, “Dziesmu svētku relikvijas”, “Kas jūrniekam somā – suvenīrs”, mēneša eksponātu “Nikolausa fon Himzela kolekcijas priekšmets – muzeja krājuma dārgums” un svētku ekspresizstādi “Rīgas leģendas”.

Rīgas dzimšanas dienas svinībās Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 250. jubilejas gadā gūtās emocijas fiksēt “ģimenes albumam” varēs gan muzeja krāšņajos interjeros, gan īpaši Rīgas svētkiem izveidotajā “fotosalonā” (izmantojot privātās fotokameras).

“Dziļi jo dziļi man sirdī uz mūžiem Tavs vārds tapis iespiests,/ Rīga, Tu dzimtenes sirds, gaisma un acuraugs mans!” rakstīja 16. gadsimta dzejnieks Bazīlijs Plīnijs poēmā “Slavas dziesma daudzinātajai Rīgai, Livonijas metropolei” (atdzejojis Leons Briedis). Arī mēs, 21. gadsimta Rīgā, sumināsim, lolosim un izzināsim mūsu pilsētu, ar prieku svinot Rīgas 822. gadskārtu.

19. augustā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs (Palasta ielā 4, Rīgā) atvērts no 10.00 līdz 17.00. Apmeklējums ar muzeja ieejas biļetēm (skolēniem – EUR 1.00, studentiem un pensionāriem – EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00; ģimenes biļete (1–2 pieaugušie un 1 un vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) – EUR 7.00.

Programmas “Rīgas stāsti Rīgas muzejā” aktivitātes pieejamas bez papildu maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas