“Rīgas Festivālā” skanēs “Džeza vakars ar Matīsu Žilinski”VSIA “Latvijas Koncerti” rīkotā “Rīgas Festivāla” ietvaros 8. jūnijā Spīķeru koncertzālē uz skatuves kāps izcili džeza mūziķi – pianists Matīss Žilinskis, kontrabasists Andris Grunte un sitaminstrumentālists Artis Orubs. Koncertprogrammā “Džeza vakars ar Matīsu Žilinski” skanēs talantīgā komponista un aranžētāja Matīsa Žilinska paši jaunākie skaņdarbi un melodijas no albuma “Bērnības atmiņas”, kas tapušas skaņās gleznojot bērnu dienas, tā laika piedzīvojumus, smaržas un garšas, izjūtas, noskaņas un vērojumus.

“Koncertprogramma “Džeza vakars ar Matīsu Žilinski” ir kombinācija starp skaņdarbiem no mana albuma “Bērnības atmiņas” un pilnīgi jaunām, nesen tapušām kompozīcijām, kuras drīzumā plānots ierakstīt kopā ar stīgu kvartetu. Mana otra kaislība ir opermūzika, tāpēc īpaša odziņa šajā koncertā būs kādas Džuzepes Verdi operārijas džeza interpretācija. Kopsummā es šo programmu raksturotu kā klasisku, romantisku, dzīvespriecīgu un melodisku džezu. Katrs skaņdarbs sastāv no vairākām kontrastējošām daļām, kur improvizācija ir tā, kas paspilgtina nianses. Arī pašā skanējumā savīsies atšķirīgas paaudzes – Andris Grunte, Latvijas džeza mūzikas leģenda, vecmeistars, Artis Orubs – viens no košākajiem un pieredzējušākajiem sitaminstrumentālistiem Latvijā un es, kurš pārstāv jauno Latvijas džeza mūzikas paaudzi, ienesot savu krāsu skaņdarbu izpildījumā,” Matīss Žilinskis stāsta par gaidāmo koncertu.

“Rīgas Festivālā” būs dzirdami dažādi koncerti:

“Rīgas festivālu” 7. jūnija vakarā Lielajā ģildē atklās vērienīgs koncerts, kur uz skatuves kāps Kaspara Putniņa mākslinieciskajā pārziņā esošais Latvijas Radio koris – pasaules mēroga kormūzikas zvaigznes, kuru sniegums novērtēts arīdzan ar prestižajām Grammy un Gramophone balvām. Kolektīva jaunāko koncertprogrammu “Bezgalības krelles” veido astoņu dažādu paaudžu latviešu komponistu jaundarbi ar Noras Ikstenas radītajiem spilgti tēlainajiem tekstiem, kas apdzied astoņas Saules sistēmas planētas. Jaundarbus Latvijas Radio korim radījuši tādi komponisti kā Arturs Maskats, Santa Ratniece, Anna Fišere, Mārtiņš Viļums, Platons Buravickis, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons un Andris Dzenītis.

Kolorītais duets – vijolniece Darja Smirnova un pianiste Roksana Tarvide – “Spīķeru koncertzālē” 13. jūnijā savukārt aicina ļauties Francijas šarmam un izsapņot vasaru tik vilinošajā zemē – ikoniskajā Parīzē un laiskajā rivjērā, Burgundijas laukos un Lamanša tālēs, kopīgi pārlapojot izsmalcinātos Kloda Debisī, Sezāra Franka un Lilī Bulanžē skaņdarbus.

Versmaini dramatiskas un emocionāli atkailinātas, gaišas romantikas un spārnojošu cerību caurstrāvotas simfoniskas partitūras izskanēs 15. jūnija vakarā, kad uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies aizrautīgi daudzpusīgais kamerorķestris Sinfonietta Rīga un kritiķu un publikas kvēli mīlētais pianists Georgijs Osokins, kā arī izslavētā Polijas Radio kamerorķestra Amadeus diriģente Anna Dučmala-Mroza. Viņu lasījumā piedzīvosim Vīnes klasiķa Ludviga van Bēthovena Ceturto klavierkoncertu un Ceturto simfoniju, kā arī mūslaiku autoritātes Pētera Vaska Musica appasionata.

20. jūnija vakarā Dzintaru koncertzālē “Rīgas Festivālu” grandiozi noslēgs pasaulslavenā kubiešu džeza dīva Dayme Arocena. Saulaino un ekspresīvo kubiešu mūziku viņa izdziedās kopā ar ritma virtuozu, Grammy balvas ieguvēju Yaroldy Abreu Robles, džeza vijolnieci – kaislīgu muzikālo robežu pārkāpēju Line Kruse un Latvijas Radio bigbendu. Savukārt 19. jūnija vakarā šos izcilos māksliniekus būs iespēja dzirdēt Spīķeru koncertzālē, iedibinātajā koncertciklā “Radio SWH džeza klubs”.
“Rīgas festivāls” jau kopš 2011. gada ir stabila Latvijas galvaspilsētas kultūras dzīves sastāvdaļa, ik pavasari pulcējot spilgtākos pašmāju un ārvalstu mūziķus un piedāvājot stilistiski daudzveidīgas un mākslinieciski augstvērtīgas koncertprogrammas.

Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas