Rīgas festivālā skanēs klavesīnistes Ievas Salietes solokoncertsRīgas festivāla ietvaros 18. jūnijā Spīķeru koncertzālē skanēs klavesīnistes Ievas Salietes solokoncerts “Eiropas baroka šedevri, amerikāņu minimālisms un latvieši”. Koncerta intriga būs Edgara Cīruļa jaundarbs “Plaukstot”, kas rakstīts reti dzirdētajam viduslaiku instrumentam – klavicimbalai, kā arī Uģa Prauliņa jaundarbs klavesīnam “Toccata Trivia”.

Ievas Salietes radošajā ceļā skats pagātnes virzienā vienmēr ir sabalansēts ar interesi par visu jauno, nevairoties no krāšņa eklektisma un spilgtiem kontrastiem. Tāds ir arī Uģa Prauliņa jaundarbs klavesīnam “Toccata Trivia” - muzikāliem citātiem un atsaucēm piesātināts. Mūsdienīgo skaņu pasauli pārstāvēs arī amerikāņa Stīva Reiha leģendārais opuss “Electric Counterpoint”.

Koncertā kopā ar klavesīnisti dosimies arī pirmsākuma meklējumos, klausoties skaņdarbus no 15. gadsimta beigās publicētā krājuma “Codex Faenze”. Skanēs arī Johana Sebastiana Baha Čakona no Partitas re minorā, kuras dzīlēs vēl aizvien tik daudz neatklātā, kā arī Latvijā retāk dzirdētie krāšņā beļģu un franču baroka paraugi.

Ievas Salietes vārds pēdējo gadu laikā Latvijā kļuvis teju sinonīms “klavesīnam”. Pateicoties viņas izcilajai spēlei un oriģinālajām idejām, arī nerimstošajai zinātkārei un spējai aizraut, klavesīns Latvijas koncertdzīvē ieguvis jaunu elpu. Pēc studijām dzimtajā Rīgā un izcilajās senās mūzikas meistaru kalvēs – Freiburgas Mūzikas augstskolā un Bāzeles “Schola Cantorum” – 2010. gadā klavesīniste Ieva Saliete atgriezās Latvijā. Vēl arvien viņa turpina saspēlēties ar pasaulslaveniem mūziķiem, koncertējot arī tālu aiz dzimtenes robežām, tostarp piedaloties solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, kā arī esot Bernes senās mūzikas orķestra “Les Passions de l’Ame” klavesīniste. 2017. gadā Ieva Saliete saņēma Lielo mūzikas balvu kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

VSIA “Latvijas Koncertu” organizētais Rīgas festivāls šogad izskanēs no 11. jūnija līdz 10. jūlijam. Koncertos dzirdēsim spilgtākos Latvijas mūziķus un kolektīvus – Latvijas Radio kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio bigbendu, Rīgas Saksofonu kvartetu, pianistu Vestardu Šimku, pianisti Agnesi Egliņu, dziedātāju Intaru Busuli. Koncertos skanēs Imanta Kalniņa mūzikas stāsti, džeza standarti, dažādu laikmetu klaviermūzika, beļģu un franču baroka šedevri, kā arī vairāki jaundarbi.

Rīgas festivāla koncertus klausītāji varēs apmeklēt klātienē. Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments. Koncerta sākums pl. 20.00.

Rīgas festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome. Festivāla organizators – VSIA “Latvijas Koncerti”.

Koncerta apmeklētāji tiek aicināti prioritāri izmantot attālināto biļešu iegādes iespējas. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv, kā arī “Biļešu paradīzes” kasēs.

Foto: Jānis Porietis

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas