Rīgas Kultūras centrā “Imanta” skatāma Marijas Matvejevas personālizstāde “Ar skaistumu sirdī”No 2023. gada 1. līdz 31. martam Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" 1. stāva galerijā Marijas Matvejevas personālizstāde "Ar skaistumu sirdī".

Marija Matvejeva ir gleznotāja, mākslas studijas “Krāsu deja” dibinātāja un pasniedzēja. Izstādē skatāmie darbi radīti eļļas glezniecības tehnikā, “jo tajā var savienot lazējošus un pastozus krāsas slāņus, ir iespēja uzburt netveramu dziļumu un maigumu.”, saka māksliniece. Māksliniece visbiežāk glezno eļļas glezniecības tehnikā, tomēr reizēm izmanto arī pasteļtehniku, akvareļa un temperas tehnikas. Piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Jau no agras bērnības Marijai ir bijusi aizrautīga interese par zīmēšanu un gleznošanu, kas turpinājusies un pilnveidojusies mērķtiecīgā mācību procesā. Māksliniece beigusi Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolu, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Modes dizaina nodaļu, Latvijas Kristīgās akadēmijas Ikonogrāfijas nodaļu, kā arī Latvijas Universitātē Vizuālās mākslas pedagoģiju. Regulāri pilnveido tehniskās zināšanas un gūst radošo iedvesmu meistarklasēs un kursos pie profesionāliem jomas pārstāvjiem.

Marijas Matvejevas radošais moto: “Es ticu, ka mākslas uzdevums ir vairot pozitīvas emocijas, jo pasaule jau ir pārpildīta ar negācijām. Tāpat kā mūzika ietekmē cilvēka prātu pozitīvā vai negatīvā virzienā, tāpat arī mākslas darbi ar krāsu salikumu un sižetu var modināt spēcīgas jūtas un iedvesmot.”

Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas