Rīgas Lutera draudzes mākslinieki tiekas izstādē “Starp baltumu un zaļumu”No 8. marta līdz 23. aprīlim Ojāra Vācieša muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19, aicina uz Rīgas Lutera draudzes mākslinieku izstādi "Starp baltumu un zaļumu". Iedvesmojoties no Ojāra Vācieša dzejoļa "Starp baltumu un zaļumu", trīspadsmit mākslinieki piedāvā katrs savu interpretāciju šīm krāsām – baltajai un zaļajai – un to simboliem.

"Izstāde iezīmē pavasara atnākšanu, kad sniega kupenas pilsētas ainavā sāk nomainīt arvien vairāk zaļuma. Bet izstāde arī uzdod jautājumu, ko katram no mums nozīmē baltā zaļā krāsa un kas ir paslēpies starp šīm krāsām. Šajā laikā, kad mūsu domas tāpat kā pilsētvides vēstījumi un ziņu virsraksti ir iekrāsoti galvenokārt dzelten-zilās krāsās, paužot atbalstu Ukrainas tautai šajā traģiskajā brīdī, iespējams, citas krāsas mums ir grūti saskatīt. Bet varbūt spilgtās Ukrainas krāsas arī atgādina košu pavasari, kas uzplaukst starp ziemu un vasaru, starp balto un zaļo? Bez pavasara nevar atnākt vasara. Ir kāds spēks, kas var uzziedēt, tikai stāvot mums kopā plecu pie pleca, neļaujot naidam uzvarēt gaismu. Mēs visi kopā ceram, ka par baltās krāsas spēcīgāko simbolu kļūs miers un zaļā krāsa pārtaps draudzībā un atdzimšanā," stāsta izstādes rīkotāji.

Izstādē piedalās: Laima Akmentiņa, Daiga Aže, Helmuts Āķis, Diāna Dimza-Dimme, Māra Kalnišķe, Dins Kopštāls, Irīda Lazdiņa, Zinta Miezaine, Ieva Nagliņa, Gunta Ploka, Liene Ratnika, Baiba Ūlande, Gundega Zikmane.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas