Rīgas mākslas telpa aicina uz Čaka dzejas un mūzikas vakaru29. oktobrī plkst. 19.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” norisināsies Aleksandra Čaka dzejas vakars “Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!” ar komponista Zigmara Liepiņa mūziku, papildinot dzejnieka 120. dzimšanas dienai veltīto ekspozīciju “No Aleksandra līdz Čakam”.

Jaunības spirgtums, krogus dejas, lepnas un kaislīgas sievietes, ormaņi un šveicari – tik bezgalīgi plašs ir bijis Rīgas dzejnieka Aleksandra Čaka (1901-1950) poētiskais tvērums 20. gadsimta trīsdesmito gadu dzejoļu krājumā “Iedomu spoguļi”. Viņa acis ierauga daudz vairāk, un dzeja ir kļuvusi bezgalīga: tā turpinājusies neskaitāmos uzvedumos un mūzikas darbos, arī Zigmara Liepiņa tāda paša nosaukuma dziesmu ciklā dzejas izrādei, kas pirmatskaņots pirms vairākām desmitgadēm. Jaunu un mūsdienīgu interpretāciju gan Aleksandra Čaka dzejai, gan Zigmara Liepiņa mūzikai piešķirs Latvijas Nacionālā teātra aktieri Agnese Budovska un Gundars Grasbergs, solists Mikus Abaroniņš, “Jasmīnas kora” dziedātāji, instrumentālā grupa Romāna Vendiņa vadībā dzejas un mūzikas vakarā “Tu, bezgalība, savas acis tev sūtu!”.

Aleksandra Čaka krājuma “Iedomu spoguļi” tapa laikā, kad dzejnieks bija ierauts popularitāti skurbinošajos viļņos, svarīgi arī gluži personiski apstākļi – iepazīšanās ar nākamo dzīvesbiedri Anitu Bērziņu. Kuri dzejoļi ir veltīti Anitai, to var noskaidrot, iepazīstoties ar krājumu.

Dzejas un mūzikas vakara radošā komanda – režisore Zane Gargažina, sižeta autors Andris Saulītis, mūzikas materiālu atlase – Agita Ikauniece-Rimšēviča.

Biļetes pieejamas izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” kasē, kā arī “Biļešu paradīzes” interneta vietnē un biļešu kasēs. Ar informāciju par pasākuma apmeklējuma nosacījumiem un pārējiem Aleksandra Čaka 120. jubilejai veltītajiem pasākumiem “Rīgas mākslas telpā” var iepazīties mājaslapā: www.makslastelpa.riga.lv.

A. Čaka jubilejas pasākumu ciklu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Aleksandra Čaka muzeju, muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs” un Aleksandra Čaka biedrību. Atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas