“Rīgas mākslas telpa” mūzikas notikumi izstādes “Stikla labirintā” ietvarosErnesta Vītiņa izstādes “Stikla labirintā” ietvaros “Rīgas mākslas telpā” (Kungu ielā 3) notiks divi neierasti mūzikas notikumi 21. februārī un 7. martā, kas ļaus piedzīvot mākslas formu sintēzi, stikla īpašajā akustikā ievibrējot mūzikas skaņām.

Stikla mūzikas notikumos piedalīsies pianiste Agnese Egliņa, Uldis Cīrulis jeb Dj Monsta un sitaminstrumentālists Juris Āzers. Koncertvakara programma ir īpaši izveidota izstādei “Stikla labirintā”, domājot par materiālu un tā radītām asociācijām – gaisu, ūdeni, ledu. Stikla trauslums pret fizisko cietību atspoguļosies arī pretnostatījumos mūzikā, izmantojot polifoniju, balss salikumus un muzikālus eksperimentus.

Lai radītu papildus šķautni tēlotājmākslas izstādēm, kā arī lai atainotu tās ciešo saistību ar citām mākslas formām, tostarp, mūziku, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” ir izveidojusi mākslas un mūzikas koncertvakaru programmu “1xMMM”. Tās ietvaros katrai no 2019. gada izstādēm ir piemeklēti atbilstoši un profesionāli mūzikas izpildītāji un koncerta norises risinājums.

Sitaminstrumentālists Juris Āzers ir Berlīnē dzīvojošs mūziķis un laikmetīgā mūzikas ansambļa “United Berlin” dalībnieks. Kā arī Lielās Mūzikas balvas 2018 nominants kategorijā par “Izcilu darbu ansamblī”.
Pianiste Agnese Egliņa ir starptautiski pieprasīta māksliniece. Muzicējusi Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā, Zimbabvē, Amerikas Savienotajās Valstīs (Ņujorkā, Vašingtonā, Klīvlendā), Igaunijā, Krievijā, Šveicē, Gibraltārā, Itālijā, Vācijā, Austrijā, Albānijā, Norvēģijā, Somijā un citviet. Par izcilu darbu ansamblī Agnese ieguvusi Lielo mūzikas balvu 2010.
Uldis Cīrulis (Dj Monsta) ir pieredzes bagātākais Latvijas dīdžejs, elektronikas un vinila plašu skrečošanas mākslas jeb scratch stila meistars. Viņam patīk izaicināt mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas iespējas mūzikas radīšanai dzīvajā atskaņojumā un ierakstos. 2014. gadā Dj Monsta kļuva par Latvijas dīdžeju čempionāta RedBullThre3Style čempionu un 2016. gadā ieguva 11. vietu DMC Online Dj pasaules čempionātā.
Koncertvakara moderators būs Orests Silabriedis - mūzikas žurnālists, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs.

Jau ziņots, ka Ernesta Vītiņa izstādē “Stikla labirintā” ir eksponētas mākslinieka autortehnikā – stikla krāvumā - radītās stikla skulptūras, kas izvietotas īstenā labirintā. Lai atrastu savu ceļu un atklātu sev jaunas stikla mākslas virsotnes, ikviens apmeklētājs varēs piedzīvot izstādi kā individuālu ceļojumu mākslas pasaulē.

Mākslas koncertvakaru biļetes būs nopērkamas izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” kasē. To cena, iekļaujot izstāžu apmeklējumu, būs 7 eiro.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas