Rīgas mākslas telpā vēl šonedēļ apskatāma izstāde „Māris Ārgalis. Piena ceļš”Vēl tikai šonedēļ – līdz 19. aprīlim Rīgas mākslas telpā aicinām apskatīt izstādi „Māris Ārgalis. Piena ceļš” – mākslinieka Māra Ārgaļa pirmo pēcnāves izstādi, kas apkopo tos materiālus, kas palikuši aiz šī radošā viesuļa.

„Emocionālā prognozēšana ir ne mazāk nozīmīga kā zinātniskā, un tēlotājmākslai te ir īpaša loma un parāds sabiedrības priekšā. Atbrīvojusies no gadsimtiem ilgās pakļautības valodai, proti, literatūrai, tēlotāja māksla apaugļojās ar zinātnes metodoloģiju, radoši apgūst un pārvērtē arvien dziļākus savas vēsturiskās struktūras un cilvēka apziņas slāņus, atbrīvo emocionalitātes rezerves.”

Māris Ārgalis (1954 – 2008) izstādēs piedalījies kopš 1973. gada, tostarp, ar studiju biedriem sarīkojot grupas izstādi Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, kas tika slēgta stundu pēc atklāšanas, jo autora darbos kāds bija saskatījis sirreālisma iezīmes. Pazīstams arī kā mākslinieks, kas apgleznoja interjerus, zīmēja ilustrācijas presē, darināja plakātus un plašu vāku noformējumus, taču mākslas vēsturē viņa vārds lielākoties ir saistīts ar grafiku, kurai Māris Ārgalis pievērsās 70. gadu vidū. 1978. gadā viņš sarīkoja savu pirmo un savas dzīves laikā vienīgo personālizstādi „Modeļi” Rīgā LPSR Zinību nama izstāžu zālē jeb Planetārijā (Pareizticīgo katedrālē Brīvības bulvārī 23), kur izstādīja gan grafikas darbus, gan divas instalācijas – „Piena ceļu” un „Pūces kubus”.

Izstādes „Māris Ārgalis. Piena ceļš” kuratore Ieva Kalniņa. Izstādes iekārtojuma autori – Anda Ārgale un Jānis Ārgalis. Izstādes grafiskā dizaina autors Kirils Šmeļkovs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas