Rīgas Porcelāna muzejs aicina izgatavot savu lelli!


Savām rokām izgatavotas lelles mūsdienās uzskatāmas par ekskluzīvu vērtību. Kopš 18. gadsimta lelles sāka gatavot no porcelāna aristokrātu bērnu rotaļām. Tām veltīja sevišķu uzmanību un šuva tikpat greznas drēbes, kā to īpašniekiem.


Rīgas Porcelāna muzejs aicina iepazīt porcelāna leļļu trauslo skaistumu un izmēģināt klātienē seno un klasisko leļļu izgatavošanas tehniku, pašrocīgi izgatavojot porcelāna lelli kā individuālu mākslas darbu. Radīšanas procesā lelles seja tiek izlieta un veidota porcelānā, tādējādi katrai lellei iespējams piešķirt savus sejas vaibstus, izteiksmi un raksturu, ko paspilgtināt ar individuāli gatavotu apģērbu.


Porcelāna leļļu darbnīcas vada māksliniece Elita Šmēdiņa, kura savu izglītību modes jomā apvienojot ar zināšanām keramikas veidošanā un apgleznošanā, rada aizraujošus leļļu mākslas šedevrus.


Arī otrā šī gada Porcelāna leļļu darbnīca sadalīta 6 nodarbībās, kuru gaitā katrs dalībnieks izgatavos 1 lelli. Tiem, kurus darbnīca ir ieinteresējusi, bet norises laiks jūlijā nav piemērots, aicinām pieteikties trešajai porcelāna leļļu darbnīcai, kas notiks oktobrī.


Noslēgumā dalībnieki aicināti ar savām izgatavotajām lellēm piedalīties leļļu izstādē, kura notiks no 1. līdz 31. augustam Porcelāna muzejā. Ikviens apmeklētājs aicināts rakstīt savu stāstu, ko rosinājušas apskatītās porcelāna lelles. Apvienojot visus šī gada leļļu stāstus, Ziemassvētkos Rīgas Porcelāna muzejā tiks uzvesta ludziņa ar Latvijas Leļļu teātra aktieru un porcelāna leļļu dalību, sižetam izmantojot iesniegtos stāstus.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas