“Rīgas ritmos” skanēs pasaules džeza klasika kopā ar pianistu Antonio Čiaka


6. jūlijā Kongresu namā festivālā "Rīgas ritmi 2012" uzstāsies Antonio Čiaka Kvintets programmā "Italian American Songbook".


Itāļu džeza pianists Antonio Čiaka savu karjeru attīstījis vairākās mūzikas jomās. Kā mūziķis un komponists džeza pasaulē Antonio Čiaka pazīstams ar liriskām kompozīcijām un emocionālu, gospeļu mūzikā balstītu noskaņu. Izmantojot blūza, bībopa un gospeļu apvienojumu, mūziķis izveidojis viņam vien raksturīgu kompozīciju skanējumu, kas džeza mūzikā ienes atsvaidzinošas vibrācijas.


Mūziķi droši var saukt par mūsdienu Renesanses laika personību: kā solo mākslinieks uzstājies pasaules prestižākajos džeza klubos un festivālos, kopā ar "Steve Lacy's quartet", "Woody Herman Big Band" piedalījies vairākās pasaules turnejās, bijis Ņujorkas prestižā Linkolna mākslas centra mūzikas nodaļas direktors. Antonio Čiaka kopš 2009. gada Ņujorkas prestižajā "Juilliard School of Music" pasniedz džeza klavieru spēli un džeza biznesu. Arī festivālā "Rīgas ritmi" mūziķis pasniegs klaviermeistarības un mūzikas menedžmenta meistarklases. Mākslinieks ierakstījis sešus solo albumus.


Komponists Rīgā uzstāsies ar savu kvintetu, piedāvājot klausītājiem projektu "Italian American Songbook", kas veltīts Itālijas un amerikāņu džeza mūzikas raksturīgāko iezīmju atspoguļošanai. Lieliska iespēja bagāto džeza vēsturi dzirdēt vienā koncertā – tiks izspēlēti klasiski džeza standarti no abu valstu repertuāriem.


6. jūlija vakara otrajā daļā Kongresu namā uzstāsies Argentīnas tango grupa "Astillero".


Biļetes var iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv. Vairāk informācijas:www.rigasritmi.lv.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas