Rīgas svētkos Kalnciema kvartālā – Kurzemes diena


Lai popularizētu Kurzemes mājražotājus un amatniekus, Rīgas svētku laikā 19. augustā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies Kurzemes diena.Pasākumā paredzēta amatnieku un mājražotāju produkcijas tirdzniecība, degustācijas, tradīciju un amatu prasmju demonstrēšana, tūrisma apskates objektu prezentācija, muzikāli priekšnesumi. Kurzemes dienā rīdziniekiem būs iespēja nogaršot un iegādāties visdažādākos pārtikas produktus: kazas un govs piena produktus, mājas vīnus, dažādu ziedu medu un citus saldumus, arī tējas, vietējās garšvielas un īstu lauku maizi. Te būs apskatāmi arī visdažādākie amatnieku izstrādājumi – lina dvieļi un galdauti, porcelāna rotas, keramika, no koka darināti sadzīves priekšmeti un rotaļlietas, kā arī pinumi un daudz citu skaistu un interesantu darinājumu.


Lai sniegtu pilnvērtīgu priekšstatu par Kurzemes bagāto kultūras dzīvi, Kalnciema kvartālu pieskandinās ielu muzikanti no Liepājas, Suitu sievas, grupa "Jorspeis" no Kuldīgas, Talsu sekstets "Kurzemes sēklas", Jūrkalnes mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, bet krāšņos Kurzemes tērpus varēs skatīt Saldus deju kopas "Medainis" priekšnesumos.


Kurzeme ir viens no tradīcijām bagātākajiem Latvijas novadiem, un kurzemnieki patiesi lepojas gan ar tradicionālo kultūru, gan arī ar gastronomiskā, aktīvā un dabas tūrisma piedāvājumiem. Jau kopš 2012. gada vidus ir izveidots zīmols "Ražots Kurzemē", kas rosina lielāku vietējās sabiedrības un ārvalstu viesu interesi par Kurzemē tapušajiem darinājumiem.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas