Rīgas svētkos – stāsti, leģendas un stāstnieki Rīgas vēstures un kuģniecības muzejāSestdien, 17. augustā, no 11.00 - 17.00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā norisināsies Rīgas svētku pasākums „Kur mājo Rīgas stāsti un leģendas”. Programmā dažādas aktivitātes atpūtai un izziņai: izstāde ‘Rīgas senās leģendas”, ekskursijas “Ienākam rīdzinieku gadsimtu leģendās” - 11.00 (latviešu un krievu val.), 13.00 (latviešu un angļu val.), 15.00 (pēc dominējošā pieprasījuma), bērniem - animācijas radošā darbnīca “Rīgas seno leģendu stāsti”, teatrālas improvizācijas un viktorīnas “Rīga un viņas brīnumainie noslēpumi”, fotosalons ar vēstures dvesmu “Es, tu, mēs Rīgā”. Rīgas svētku pasākuma programma muzejā ir apmeklējama bez maksas.

Kolonnu zālē, Latvijas stāstnieku saietā “Rīgā stāsti ripo raiti” (no 12.00-17.00) būs pulcējušies stāstnieki no dažādiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem, lai iepriecinātu klausītājus ar gariem un īsiem, smieklīgiem un aizkustinošiem, vai vienkārši aizraujošiem stāstiem par interesantām un nozīmīgām lietām, vietām, un cilvēkiem.

Piedaloties ekskursijā „Ienākam rīdzinieku gadsimtu leģendās” - 11.00 (latviešu un krievu val.), 13.00 (latviešu un angļu val.), 15.00 (pēc dominējošā pieprasījuma), varēs izzināt pilsētas un tās iedzīvotāju likteņgaitas cauri laikiem, ieklausoties Rīgas teikās, leģendās, nostāstos, vēstures faktos, kas glabā sevī seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes un sajūsmu. Vai zināt, kas ir "Sarkanais kardināls" Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kur ved noslēpumainās pazemes ejas zem Rīgas, ko vācieši darīja ar vērša ādu Daugavas krastos, kā Rīgas ielas vārdus ieguvušas un vēl, un vēl būs virkne zīmīgu Rīgas vēstures skicējumu, kurus uzzinās ekskursijas dalībnieki. Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā.

No 11.00 līdz 17.00 muzeja programma Rīgas svētku viesiem piedāvā dažādību.

Izstāde “Rīgas senās leģendas”, ar muzeja krājumā rastajiem liecinājumiem, vizualizēs vairākus Rīgas vēstures leģendāros stāstus, kas izturējuši gadsimtu pārbaudi, sniedz interesantu un būtisku izziņas materiālu.

Radošajā animācijas un zīmēšanas darbnīcā bērniem “Rīgas Lielā Kristapa un citu seno leģendu stāsti”, kuru vadīs TJN “Annas 2’ animācijas studijas vadītāja Ilze Ruska, būs iespēja savas uzzīmētās Rīgas leģendas “atdzīvināt”, iepazīstot animācijas veidošanas pamatus, uzdrīkstoties pašiem darboties, atklājot savas spējas, kā arī veidot kopīgu zīmējumu izstādi. Senlaiku bruņinieks arī būs sastopams muzeja zālēs, piedāvājot iepazīt bruņinieka ekipējumu.

Teatrālas improvizācijas un viktorīna „Rīga un viņas brīnumainie noslēpumi” Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" teātra studijas "Rampa" aktieru sniegumā tiks izspēlētas ik pēc laika intervāla. Apmeklētāji tiks arī aicināti iesaistīties atraktīvu un izzinošu, prieku sniedzošu uzdevumu veikšanā, par ieinteresētu līdzdalību, iegūstot gandarījuma balviņas.

Fotosalonā „Es, tu, mēs Rīgā” (ar saviem fotoaparātiem) Rīgas svētku apmeklētāju priekam būs izveidota atraktīva vide interesantu fotomirkļu tveršanai personīgajam atmiņu fotoalbumam.

No 12.00 – 17.00 Kolonnu zāle Rīgas svētkos būs kļuvusi par Latvijas stāstnieku galvaspilsētu, jo te ritēs pasākums “Rīgā stāsti ripo raiti”. Stāstnieki no dažādiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem būs pulcējušies muzejā, lai iepriecinātu klausītājus ar gariem un īsiem, smieklīgiem un aizkustinošiem vai vienkārši aizraujošiem stāstiem par interesantām un nozīmīgām lietām, vietām, un cilvēkiem. Piedzīvojumi un pārdzīvojumi tiks izstāstīti gan latviešu literārajā valodā, gan dažādās izloksnēs un dialektos. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt teikas par Rīgu, rīdzinieku stāstus un laucinieku piedzīvojumus Rīgā. Katrs stāstnieks dalīsies ar savu stāstu pūru, bet stāsti mijiedarbosies un savstarpēji izgaismosies, ļaujot arī klausītājam pārtapt stāstniekā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2021 Visas tiesības paturētas