Rīgas svētkos Vērmanes dārzs pārtaps par sapņu dārzuRīgas Latviešu biedrība (RLB) savā 150. jubilejas gadā no 17. līdz 19. augustam aicina uz Rīgas svētkiem Vērmanes dārzā un Rīgas Latviešu biedrības namā. Svētkos tiks atdzīvinātas tuvākas un tālākas Rīgas Latviešu biedrības vēstures lappuses, ļaujot svētku apmeklētājiem iejusties biedrības dibināšanas laika – 19. un 20. gadsimta mijas atmosfērā.

Rīgas svētku laikā Vērmanes dārzs pārtaps interaktīvā brīvdabas izrādē “Sapņu dārzs – Rīgas Latviešu biedrībai 150”, kļūstot par vietu, kur Rīgas svētku dienās 21. gadsimts satiekas ar 19. un 20. gadsimtu. Te satiksies sapņi – mūsu priekšteču pirms 150 gadiem izsapņoti sapņi par pirmo latviešu nacionālo organizāciju – Rīgas Latviešu biedrību, kuru iemiesojums esam mēs – 21. gadsimta cilvēki, turpinot pirms vairāk nekā gadsimta iesāktos darbus.Te, kā iespējams tikai sapnī, šodienas rīdzinieki satiks savus pirms 100 un 150 gadiem dzīvojošus priekštečus, lai kopīgi svinētu Rīgas Latviešu biedrības un Rīgas svētkus.

17. augustā – piektdienas vakarā, notiks svētku atklāšana uz Lielās Vērmanes dārza skatuves kā svētku pārsteigums būs Rīgas Latviešu biedrības Jubilejas kamerorķestris simfoniskās mūzikas koncertā „Laikmets un Mūzika”.

18. un 19. augustā Vērmanes dārzā 10 svētku laukumos atdzīvosies Rīgas Latviešu biedrības pirmssākumu noskaņa, savijoties ar biedrības šodienas darbību un personībām. Svētku viesi varēs sastapt biedrības runasvīrus, klausīties dzejas lasījumus un koncertus, piedalīties mākslinieku darbnīcās, iejusties Rīgas Latviešu biedrības saviesīgo vakaru atmosfērā, kopā ar danču vadoni sekot vēsturiskajiem RLB Balles un danču likumiem, vērot modes skati, teātra ainas, apskatīt izstādi un kopā ar bērniem darboties Bērnu laukuma izzinošās un radošās norisēs. Noskaņā palīdzēs iejusties parkā izvietotajos ekrānos redzamie kino kadri ar 20. gadsimta sākuma Rīgas vēstures mirkļiem. Parkā, līdztekus RLB programmai, darbosies svētku partneru rīkotie pasākumi – Grāmatu iela, ko veido Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Maizes iela, ko veido Latvijas Maiznieku biedrība.

Savukārt Vērmanes dārza estrādē ar koncertprogrammām priecēs labākie Rīgas Latviešu biedrības tautas mākslas kolektīvi un komisijas, kā arī RLB sadarbības partneri.

18. un 19. augustā Rīgas Latviešu biedrības nams Merķeļa ielā 13 būs atvērts un apmeklētājiem tiks piedāvātas īpaši organizētas ekskursijas.

Foto: Publicitátes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas