RIJA filmu tirgū Kannās prezentē latviešu dokumentālo kinoPagājušajā nedēļas nogalē Francijā, Kannās norisinājās starptautiskais filmu tirgus MIPDoc, un šobrīd notiek MIPTv, kas ir ietekmīgākais pasaules filmu tirgus. Filmu studija RIJA abās platformās pasaulei piedāvā latviešu dokumentālās filmas "Segvārds Vientulis" (rež. Normunds Pucis) un "Dubultie svešinieki" (rež. Uģis Olte).

Pagājušajā nedēļas nogalē Francijā, Kannās norisinājās starptautiskais filmu tirgus MIPDoc, un šobrīd notiek MIPTv, kas ir ietekmīgākais pasaules filmu tirgus. Filmu studija RIJA abās platformās pasaulei piedāvā latviešu dokumentālās filmas "Segvārds Vientulis" (rež. Normunds Pucis) un "Dubultie svešinieki" (rež. Uģis Olte).

MIPDoc ir platforma, kurā tiek prezentētas, pārdotas un pirktas jaunākās pasaules dokumentālās filmas. Šajā pasākumā ik gadu piedalās vairāk kā 500 kino kompāniju, to skaitā gan producējošās kompānijas, gan izplatītāji un TV aģenti. Kā katru gadu neiztrūkstoši tur ir arī pasaules lielākie TV kanāli BBC, National Geographic, Arte, ZED, HBO, ZDF un citi, kas vēlas iegūt jaunas filmas, dalīties pieredzē un uzzināt par jaunākajām dokumentālo filmu tendencēm pasaulē. Studijas RIJA izplatītās latviešu filmas MIPDoc ietvaros nedēļās nogalē noskatījās filmu iepirkšanas eksperti no Itālijas, Vācijas, Ķīnas, Čehijas, Polijas, Slovākijas, Islandes, Francijas, Kanādas, Turcijas un Somijas.

MIPTv tiek atklāts šodien. Tas ir vispieprasītākais TV programmu tirgus pasaulē. Uz šo notikumu Kannās šogad pulcējušies 11 tūkstoši kino industrijas pārstāvji no 100 valstīm. Nepilni četri tūkstoši TV pārstāvji Kannās ieradušies, lai iegādātos filmas un raidījumus saviem Tv kanāliem turpmākajam gadam. Studijas RIJA stendā industrijas profesionāļi varēs iepazīties ar Latvijas kino jaunumiem. MIPTv ietvaros notiek ne tikai gatavu audiovizuālo produktu prezentācijas, bet arī projektu partneru meklēšana jauniem projektiem, filmām un Tv programmām. Te ir iespēja iegūt parnerus jaunu ideju realizēšanai, iepazīt jaunākās kino un Tv tendences.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas