Roju tradicionāli pārņems kino, mākslas, kultūras festivāls ROJAL


Šā gada jūlija beigās – no 26. līdz 28. jūlijam – kino, mākslas, kultūras festivāls ROJAL Roju jau otro reizi pārņems kino, mākslas, kultūras festivāls ROJAL, piedāvājot daudzveidīgu kultūras notikumu programmu, informēja organizatori.


Šogad festivāls nāk ar jaunu piedāvājumu. Rojā tiks rādītas pēdējo gados atzinību guvušās filmas tādas kā Jevgēņija Paškēviča "Golfa straume zem ledus kalna", Andra Gaujas "Ģimenes lietas", Ivo Brieža "Filma" un daudzas citas.Vienā no brīvdabas kinoteātriem notiks jauno režisoru filmu konkurss ar sekojošām diskusijām starp starptautiskas žūrijas locekļiem un autoriem. Citviet ROJAL komanda sagatavojusi ārvalstu īsfilmu programmu. Īpaši domājot par gados jaunākajiem kino skatītājiem, tiks organizēti bērnu rīti, kur tiks demonstrētas latviešu animācijas filmas.


Kā pastāstīja organizatori, Rojā tiks atklāta Kaspara un Vijas Zariņu gleznu izstāde, Jāņa Straupes instalācija pludmalē un divas nedēļas uz vietas strādās dažādu jomu mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Dānijas, Lielbritānijas, Krievijas, ASV tā turpinot mākslas projekta ROJARAKU (1997- 2006) tradīcijas, kad ik gadu uz dažām nedēļām Rojā tas izveidoja Latvijā unikālu radošu meklējumu un eksperimentu laboratoriju.


Pirmais Rojas kultūras festivāls ROJAL vērienīgi tika īstenots 2011. gada vasarā Rojā, kad tās pilsētvidē parādījās jauni un improvizēti kinoteātri, mākslas objekti, instalācijas. Pilsētiņā tika iedegtās ielu gaismas diennakts tumšajās stundās un to piepildīja kultūras ļaudis kino izrādēs, izstādēs, lekcijās, performancēs.


Festivāls ROJAL ir radošu ideju apmaiņas pasākumu komplekss, kas sevī ietver kino un vienlaikus arī citu mākslu popularizēšanas iespējas, sniedzot ieguldījumu kultūrizglītībā, kā arī veicina kultūras un mākslas pieredzes apmaiņu vietējā un starptautiskā kontekstā.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas