Rosina sākt diskusijas par mācību gada pagarināšanuJādiskutē par mācību gada pagarināšanu, uzskata izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, kas ir ierosinājusi sākt diskusijas par mācību gada pagarināšanu, paredzot, ka tiktu saīsinātas mācību dienas.

Intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" Muižniece pauda, ka ieviešot jauno mācību saturu, mēs redzam, ka sagatavoties diferencētam darbam un atrast materiālus stundai ir laikietilpīgs process: "Risinājums būtu – veidot skolotāja darba dienu citādāk: mazliet mazāk klātienes stundu, un pārējais darba laika tiek veltīts, lai sagatavotos."

Tāpat viņa neizslēdz iespēju mācību gada ietvaros iekļaut kādu papildu brīvlaiku. Viens no variantiem būtu mācību gadu pagarināt līdz Jāņiem vai arī atsākt mācības augustā, norāda ministre.

Aizvadīto mācību gadu izglītības un zinātnes ministre vērtē ar 7-8 ballēm. Saskaņā ar aprēķiniem, šogad mācību saturs varētu būt neapgūts apmēram 10% apmērā, salīdzinot ar apmēram 30-50% pirms gada.

Savukārt komentējot masveida atbrīvošanu no eksāmeniem, izglītības un zinātnes ministre uzdevusi Izglītības kvalitātes valsts dienestam sazināties ar Veselības inspekciju, lai noskaidrotu, vai tas bijis viens ārsts, kas skolēniem izsniedzis atbrīvojumus no CE vai ir bijuši citi apstākļi šai situācijai.

Komentējot to, ka teju katrs 10. absolvents ir atbrīvots no eksāmenu kārtošanas, Muižniece sacīja, ka masveida atbrīvojumi no eksāmeniem ir kliedzoša situācija. Daugavpilī kādā izglītības iestādē pat 90% skolēnu ir atbrīvoti no kāda eksāmena.

Foto: Valsts kanceleja

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas