Rundāles pils zelta zālē skanēs itāļu un vācu baroka šedevriSenās mūzikas festivāla ietvaros 3. jūlijā Rundāles pils Zelta zālē plkst. 19.00 skanēs itāļu un vācu baroka šedevri. Koncertā klausītājus gaida tikšanās ar virtuozo vijolnieku Dmitriju Siņkovski un izcilo klavesīnisti Ievu Salieti. Skanēs Johana Sebastiāna Baha, Heinriha Ignaca, Georga Frīdriha Hendeļa, Arkandželo Korelli, Marko Učellīni, Franča Bībera mūzika.

Ziemeļitālijas meistaram Marko Učellīni savos darbos labpaticies eksperimentēt ar tālu tonalitāšu līdznostatījumu un bagātīgu hromatismu lietojumu, metot jaunus izaicinājumus mūziķu meistarībai un tehnisko iespēju robežām.

Savukārt viens no spožākajiem baroka laikmeta vijolspēles virtuoziem - austrietis Johans Francis Bībers bija starp pirmajiem, kurš savos darbos un atskaņotājmākslinieka praksē izmantoja skordatūru – spēlēja uz netradicionāli noskaņotiem instrumentiem, tiecoties rast tembrāli īpašu skanējumu, kas rakturo arī viņa leģendārās “Rožukroņa sonātes”.

Vijolspēles virtuoza slava apvij itālieti Arkandželo Korelli, kuram bijusi būtiska loma tonalitātes un harmonijas sistēmu izslīpēšanā. Un līdzās šo meistaru mūzikai skanēs arī slavenāko baroka dižgaru - Johana Sebastiana Baha un Georga Frīdriha Hendeļa skaņdarbi. Šo tik krāšņo un daudzveidīgo programmu kopā likuši īsteni baroka mūzikas speciālisti, kas uz skatuves tiekas jau atkārtoti – izcilā klavesīniste Ieva Saliete un Dmitrijs Siņkovskis – krievu vijolnieks un kontrtenors, kuram sveša nav arī diriģēšanas māksla un prestižu konkursu laureāta gods.

Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments. Noteikumi attiecas arī uz bērniem. Lūgums koncerta apmeklētājiem ierasties ne vēlāk kā 30 minūtes pirms koncerta.

Senās mūzikas festivāla noslēguma dienā 3. jūlijā Rundāles pils dārzā plkst. 13.00 mazos klausītājus gaida muzikāls ceļojums Hansa Kristana Andersena pasakā “Meža gulbji”. Savukārt plkst. 22.00 tradicionāli skanēs Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” Sinfonietta Rīga, diriģenta Andra Veismaņa un vijolnieka Daniila Bulajeva izpildījumā.

Senās mūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Koncerta apmeklētāji tiek aicināti prioritāri izmantot attālināto biļešu iegādes iespējas. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv, kā arī “Biļešu paradīzes” kasēs.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas