Sākas biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm novembrī6. septembrī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm novembrī. To vidū arī trīs pirmizrādes – “Ar labu nakti, māt” Kamerzālē, “Sapņotāji” Mazajā zālē un “Lauva ziemā” Lielajā zālē.

15. novembrī pirmizrāde Kamerzāles iestudējumam “Ar labu nakti, māt” Rolanda Atkočūna režijā. Šī amerikāņu dramaturģes Māršas Normenas luga 1983. gadā saņēmusi Pulicera prēmiju dramaturģijā. Džesijai nav nekādas intereses par dzīvi. Nav arī nekāda pamata gaidīt pārmaiņas uz labo pusi. Viņa nespēj iemīlēt dzīvi – viņa var tikai to apstādināt. Viņa saka “nē” dzīvei, radiniekiem, cerībai un pati sev. Atšķirībā no savas meitas Telma ir pārpilna dzīves alku. Taču viņai nākas saskarties ar katras mātes ļaunāko murgu – kā viņai pārliecināt savu meitu, ka dzīve ir dzīvošanas vērta? Izrādē mātes lomu atveidos Indra Briķe, bet meitas – Kristīne Nevarauska.

29. novembrī pirmizrāde būs Mazajā zālē – režisore Laura Groza-Ķibere iestudē Gilberta Adēra darbu “Sapņotāji”. Kamēr 1968.gada Parīzē gaisā virmo satraucošas idejas par sociālu un politisku atjaunošanos, trīs jauniešiem ir pavisam citas intereses. Teo, viņa dvīņu māsa Izabella un abu kopējais draugs amerikāņu students Metjū nesātīgi iegremdējas kino filmu notikumu un tēlu pasaulē. Tas ir hermētiski noslēgts bezgaisa universs, kas vilina kā narkotikas. Šajā mākslīgi radītajā pasaulē valda viņu pašu izdomātas privātas spēles, pazemojoši pārbaudījumi un savstarpējas cīņas. Vienlīdz dabiski tiek nomestas drēbes un atmesti ieradumi. Taču tas viss beidzas, kad reālā pasaule ārpus Teo, Izabellas un Metjū mājas patvēruma beidzot ielaužas viņu reibinošajā sapņu delīrijā. Izrādes lomās iejutīsies aktieri Mārtiņš Upenieks, Anta Aizupe, Artūrs Dīcis, Gints Grāvelis, Vita Vārpiņa, Juris Bartkevičs un Dārta Daneviča.

Un mēneša noslēgumā, 30. novembrī pirmizrāde būs Džeimsa Goldmena lugai “Lauva ziemā”. To iestudē viesrežisors Aleksandrs Morfovs. Sagaidot Ziemassvētkus, Anglijas karalis Henrijs II aicina uz tikšanos savu ieslodzīto sievu Eleonoru, savus trīs godkārīgos dēlus, savu jauno mīļāko un Francijas karali. Tie ir bīstami ciemiņi. Katram no viņiem ir paslēpts duncis, ar ko vērsties pret pārējiem. Henrijs ir radījis varenu karalisti. Viņam ir jāizšķiras, kuram no dēliem atdot savu valsti. Ričards Lauvassirds ir mātes mīlulis, drošsirdīgs, kareivīgs un nepiekāpīgs. Henrija sirds tiecas uz Džonu. Arī Džefrijam, kuru nemīl ne vecāki, ne brāļi, ir savi plāni attiecībā uz troni. No trim prinčiem divi ir lieki, un visi zina, kāds liktenis piemeklē liekos prinčus. Vienīgais Henrijam tuvais un viņu saprotošais cilvēks izrādās Eleonora, kura jau gadiem ilgi vērpj intrigas pret savu vīru. Pat tad, ja viņi ir zaudējuši visu, viņi abi ir dzīvi. Un dzīve ir cerība.

Lomās iejutīsies aktieri Juris Žagars, Rēzija Kalniņa, Andris Bulis, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Toms Treinis, Anete Krasovska, Ieva Florence, Aminata Grieta Diarra u.c.

Novembra piedāvājums par īpašo cenu būs izrāde “Būt Kejai Gondai” 10. novembrī. Uz šo izrādi būs tikai divas biļešu cenas – 5 un 7 EUR.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas