Sākas biļešu tirdzniecībā uz Jozefa van Visema koncertu Ventspilī24. martā, plkst. 12:00 sāksies biļešu tirdzniecība uz holandiešu lautista Jozefa van Visema koncertu, kas notiks 24. aprīlī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē.

Biļetes būs nopērkamas gan teātra nama “Jūras vārti” kasē (Karlīnes ielā 40, Ventspilī), gan visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās, kā arī internetā – www.bilesuserviss.lv. Tikai pirmās 30 biļetes būs pieejamas par īpašu cenu – 7.00 EUR. Tuvojoties koncertam, biļešu cena pieaugs. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Jau iepriekš ziņots, ka 24. aprīlī savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs komponists un lautas spēles meistars Jozefs van Visems (Jozef Van Wissem) no Nīderlandes. Viņš ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars, kurš pēdējos gadus biežāk uzturas Ņujorkā, ASV. Viņa mūzika ir nepārblīvēta un tieša, reizē hipnotiska un melodiska, kas cieņpilni ievelk klausītāju transcendentālā stāvoklī un liek katram palēnināt mūzikas klausīšanos kā individuālu pieredzi. Jozefs nepaguris koncertē dažādās pasaules vietās un lasa lekcijas par lautas "atbrīvošanas" tēmu. Pēdējos gados, darbojoties duetā ar pazīstamo kino režisoru Džimu Džārmušu (Jim Jarmusch), ir izdoti vairāki studijas ieraksti. Turklāt 2013. gadā par abu komponēto mūziku Džārmuša pēdējai filmai "Only Lovers Left Alive" Jozefs van Visems saņēma "Cannes Soundtrack Award 2013", ko piešķir labākajam Kannu kinofestivāla konkursa filmu skaņas pavadījumam. Pagājušā gadā šo ierakstu izdeva prominentā izdevniecība “ATP Records” un tas momentā ieņēma vadošās pozīcijas vairākos mūzikas ierakstu topos.

Līdz šim savā radošajā karjerā Jozefs van Visems ir sniedzis teju tūkstoti koncertu visā pasaulē, to skaitā prestižajos festivālos “All Tomorrow’s Parties” un “Primavera Sound”. Kopš panākumiem kopā ar Džimu Džārmušu, van Visems turpina darbu gan pie savas oriģinālmūzikas (pagājušā gada nogalē klajā nāca pēdējais viņa studijas albums “It Is Time For You To Return”), gan pie mūzikas vairākām kino lentēm. Jau drīz dienasgaismu ieraudzīs filma “Partir To Live” un tās skaņu celiņš, kura līdzautors ir Jozefs van Visems.

Uzstāšanās Ventspilī būs mākslinieka atgriešanās Latvijā, jo savu pirmo koncertu viņš sniedza mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā “Zemlika” Durbē 2013. gada oktobrī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas