Sākas Nacionālais romānu rakstīšanas mēnesisSestdien, 7. novembrī, plkst.12.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Bērnu literatūras nodaļā sāksies tradicionālā Nacionālā romānu rakstīšanas mēneša pirmais koprakstīšanas pasākums.

Nacionālā romānu rakstīšanas mēneša (NaNoWriMo) koprakstīšanas pasākumi pasaulē notiek jau sešpadsmito gadu, Latvijā – septīto gadu, bet RCB Bērnu literatūras nodaļā – sesto gadu. Kā jau ierasts, RCB Bērnu literatūras nodaļā romānu rakstītāji pulcēsies sestdienās: 7., 21. un 28. novembrī no plkst. 12.00 līdz 17.00.

Nacionālais romānu rakstīšanas mēnesis (National Novel Writing Month, NaNoWriMo vai vienkārši NaNo) ir rakstīšanas pasākums, kura dalībnieku mērķis ir novembra laikā uzrakstīt 50 000 vārdu garu romānu jebkurā žanrā un jebkādā valodā. NaNoWriMo pirmsākumi meklējami 1999. gadā Sanfrancisko, ASV, taču nu jau tas izplatījies visā pasaulē. 2009. gadā Latvija pirmoreiz piedalījās NaNoWriMo kā pilntiesīgs reģions ar savu municipālo pārstāvi un sadaļu oficiālajā forumā.

Septiņu gadu laikā Latvijas dalībnieku skaits ir ievērojami audzis, un NaNoWriMo vārds ir ieguvis atpazīstamību radošo un rakstošo cilvēku vidū. NaNoWriMo ietvaros tapusi Lauras Dreižes triloģija „Danse Macabre” un romāns „Naktstauriņš”. Novembra laikā savus darbus uzrakstījuši Ellena R. Landara („Digitālo neaizmirstulīšu lauks”) un Ingus Macats („Koncertflīģelis”). NaNoWriMo Latvijas reģionālā pārstāve Laura Dreiže domā, ka nākotnē publicēto NaNoWriMo autoru darbu rindas noteikti papildināsies.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas