Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm martā15.janvārī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz visām Dailes teātra izrādēm martā. To vidū ir trīs pirmizrādes – „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” Lielajā zālē, „Droši kā tankā” Mazajā zālē un „Čuhņas jociņi” Kamerzālē.

20.martā ar Kena Kīzija traģikomēdijas „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” iestudējuma pirmizrādi Dailes teātrī atgriezīsies bulgāru režisors Aleksands Morfovs. Režisora 2012.gadā Dailes teātrī iestudētā Nikolaja Erdmana traģikomēdija „Finita la comedia!” tika nominēta „Spēlmaņu nakts” 2012/2013 balvai deviņās kategorijās, tostarp arī kā gada labākā izrāde un labākais režisora darbs. Artūrs Skrastiņš saņēma balvu kā gada labākais aktieris. Iestudējums tika izvirzīts arī laikraksta „Diena” gada balvai kultūrā un LTV1 raidījuma „100g kultūras” balvai „Kilograms kultūras”. Amerikāņu rakstnieka Kena Kīzija romāns „Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu” (1962) uzreiz pēc publicēšanas kļuva par bestselleru. Labi zināma ir arī Miloša Formana filma (1975) ar Džeku Nikolsonu galvenajā lomā. Psihiatriskajā klīnikā, kurā risinās stāsta darbība, ikviens ierauga metaforisku apkārtējās sabiedrības spoguli. Sistēma samaļ individualitāti, un cilvēks nespēj iekļauties no malas diktētā striktā dresūras režīmā vai paciest iejaukšanos personības privātajā dzīvē. Taču visšokējošākais ir tas, ka lielākā daļa pacientu šādu neciešamu dzīvi sev ir izvēlējušies labprātīgi. Nav īsti skaidrs, vai ārprātīgs esi tu pats, vai arī visi apkārtējie. Traģiski komiskie notikumi finālā noved pie attīrīšanās un atbrīvošanās – kaut arī par dārgu cenu. Jauniestudējumā spēlēs aktieri Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Juris Žagars, Edijs Zalaks, Lauris Dzelzītis, Juris Bartkevičs, Aldis Siliņš, Pēteris Liepiņš, Juris Strenga, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Aija Dzērve, Juris Kalniņš, Dainis Gaidelis, Gints Andžāns, Lauris Subatnieks, Elīna Dzelme, Sarmīte Rubule un Dārta Daneviča.

Mazajā zālē jauniestudējumu veidos režisors Mihails Gruzdovs – viņš iestudēs Leldes Stumbres kara laika traģikomēdiju „Droši kā tankā”, kuras idejas autors ir Ziedonis Ločmelis. Pirmizrāde paredzēta 22.martā. Ir Otrā pasaules kara pēdējās dienas. Maija sākums, kad apkārt viss plaukst un zeļ – tādā laikā uz karošanu nemaz vairs prāts nenesas. Kādā pamestā tankā ceļmalā satiekas latvietis, krievs, baltkrievs, tadžiks un čehs. Dažādas tautības, dažādas ticības, dažādas iespējas sarunāties ar Dievu. Visi kopā kā siļķes mucā. Viņi mīcās, plosās un mēģina skaidrot savas un starpvalstu attiecības. Bet kāpēc friči uz lauka apskaujas un bučojas? Varbūt ir kādi svētki? Lomas atveidos Kristīne Nevarauska, Intars Rešetins, Gints Grāvelis, Artūrs Dīcis, Mārtiņš Počs un Inita Dzelme.

Režisors Dmitrijs Petrenko Kamerzālē iestudēs Aleksandra Jugova „Čuhņas jociņus” - šūpuļdziesmu veselajam saprātam 1 daļā. Pirmizrāde notiks 18.martā. Izprasījis komandējumu armijas dienestā, jauniņais Ivans dodas tālā ceļā, lai satiktu Ļudu, ar kuru iepazinies savstarpējā vēstuļu sarakstē. Fotogrāfijā viņa izskatās tā neko, bet viss labi jāapdomā. Čuhņā viss ir kā pie cilvēkiem. Ļudai ir spirts – viņa taču ir mediķe! Ko tik cilvēks nevar sarunāt un sadarīt, sadzēries spirtu? Ivanam visa dzīve vēl ir priekšā, un viņam ir lieli plāni. Katru dienu viņš sola sev izrauties no čuhņas. Mēs visi katru dienu solām sev izrauties no čuhņas. Katru dienu atkal no jauna solām sev... Izrādē spēlēs Kaspars Zāle, Ērika Eglija, Artis Robežnieks, Ilze Vazdika un Ivars Auziņš.

Marta piedāvājums par īpašām cenām būs izrādes Kamerzālē – „Mīļais melis” 26.martā un „Biedre Zariņa” 27.martā. Uz šīm izrādēm visu biļešu cena būs 6 EUR.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas