Sāksies “Dinamo” nopietnākā pirmssezonas pārbaudeŠovakar pulksten 19:30 Rīgas "Dinamo" hokeja komanda uzsāks pirmo spēli ikgadējā "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņā, tiekoties ar citu Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) vienību Ņižņekamskas "Neftehimik".

"Dzelzceļa kausu" izcīnīs jau trešo reizi

Turnīrā šovasar piedalīsies sešas komandas – bez rīdziniekiem arī Jaroslavļas "Lokomotiv" ar Kārli Skrastiņu ierindā, Maskavas apgabala "Atlant", Minskas "Dinamo", Ņižņekamskas "Neftehimik" un Somijas vienība "Saipa" no Laperantas pilsētas. Komandas turnīra pirmajā kārtā būs sadalītas divās apakšgrupās pa trim vienībām, kas savā starpā izspēlēs riņķa turnīru (pa divām spēlēm katrai komandai), bet turnīra pēdējā dienā aizvadīs spēles par vietām ar otras grupas komandām.

Pirmajā "Dzelzceļa kausa" izcīņā 2009. gadā uzvaru svinēja mājiniece "Dinamo", bet pirms gada trofeja aizceļoja uz Jaroslavļu pie "Lokomotiv". Vai trešais gads atkal atnesīs jaunu uzvarētāju? "Dinamo" līdzjutēji noteikti teiks pretējo, bet vai tā notiks patiesībā, redzēsim jau nākamajās trijās dienās.

Līdz šim nopietnākā pārbaude

"Dinamieši" aizvadījuši jau vairākas pārbaudes cīņas, nupat atgriezušies no Somijas, kur nospēlēja divus mačus, bet kopumā aizvadītas jau četras spēles. Tomēr tieši šovakar rīdzinieki atrādīsies līdzjutējiem savās mājas sienās – Arēnā Rīga. Kā šorīt radio SWH izteicās "Dinamo" kluba valdes loceklis Aigars Kalvītis, tieši "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņa būs nopietnākais pārbaudījums komandai šajā pirmssezonā.

"Spēlētāji jau uz pirmo nometni vasarā ieradās labā formā. Lielas cerības lieku uz latviešu puišiem. Jau pagājušajā sezonā uzsvars tika likts uz pašmāju spēlētājiem un domāju, ka arī šogad mūsējie sevi parādīs no labākās puses," norādīja Kalvītis.

To, ka "Dzelzceļa kauss" būs īstā pārbaude, salīdzinot ar iepriekšējiem četriem mačiem, atzīst arī "dinamiešu" galvenais treneris. "Taču īstais pārbaudījums būs Dzelzceļa kausa izcīņa Rīgā – te būs gan nopietnas KHL komandas, gan lielais laukums," Peka Rautakalio izteicies "Sporta Avīzei +", norādot, ka līdz sezonas sškumam vēl jāpaveic liels darbs.

Pirmā "Dinamo" pretiniece būs "Neftehimik" – komanda, kas pagājušajā sezonā ieņēma pēdējo vietu Austrumu "play-off" zarā, bet pirmajā kārtā ārkārtīgi sīvā sērijā (3:4) atzina Jaromira Jāgra un Omskas "Avangard" spēka pārākumu.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas