Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Viestura Kairiša spēlfilmas “Janvāris” pirmizrādes seansiem visā Latvijā11. novembrī kino “Splendid Palace” un visā Latvijā pirmizrādi piedzīvos starptautisko novērtējumu guvusī režisora Viestura Kairiša autobiogrāfiskā spēlfilma “Janvāris”. Biļetes uz pirmizrādes seansu jau iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā kinoteātrī “Splendid Palace” un kinoteātra interneta vietnē.

1991. gada janvāris. Pēc skolas beigšanas Jazis nevar izlemt, kā dzīvot tālāk. Draud iesaukšana Padomju armijā, veidojas pirmās nopietnās attiecības. 90. gadu sākuma bohēma, paaudzes protests. Latvijā tikmēr turpinās cīņa par valsts neatkarību, padomju milicijas speciālo uzdevumu vienības OMON draud apstādināt baltiešu brīvības cīņu, Rīgā sāk būvēt barikādes. Filmas jaunie varoņi – jaunie kinematogrāfisti – ir tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi viņus ierauj laikmeta notikumu epicentrā un liek izdarīt izvēli.

Filma jau izraisījusi plašu starptautisku interesi. Filmas pasaules pirmizrāde notika Traibekas filmu festivālā ASV, kur filma ieguva balvu kā labākā ārzemju filma. Filma iekļauta Varšavas filmu festivāla konkursa programmā, kā arī Romas starptautiskā festivāla konkursa programmā. Rudenī turpināsies filmas ceļš daudzos Eiropas un Āzijas festivālos.

“Filma ir par laiku, kad izvēle būt brīvam katram kļuva par galveno jautājumu. Šobrīd nav svarīgāka jautājuma, kā tā laika izvēli nosargāt un šo izpratni nodot tālāk. Aicinu visus kopā ar saviem tā laika draugiem, kolēģiem, bērniem aiziet uz kino, lai atkal vai no jauna nonāktu tā laika sajūtās, kad bijām, jauni, drosmīgi un brīvi,” aicina filmas režisors Viesturs Kairišs.

Lomas filmā atveido Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene (Danovska), Sandis Runge, Baiba Broka, Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Imants Strads, Kaspars Dumburs, igauņu aktieris Juhans Ulfsaks un lietuviešu aktieris Alekss Kazanavičs. Filma veidota filmu studijā “Mistrus Media”, tās režisors ir Viesturs Kairišs, operators – Voiteks Starons, māksliniece – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Rūta Lečaite, grima māksliniece – Ilze Trumpe, komponiste – Juste Janulīte, producenti – Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

“Janvāris” ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukcija. Filmas uzņemšanu Latvijā un Lietuvā atbalstīja Latvijas Nacionālais kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Lietuvas Kino centrs, Polijas Filmu institūts, Latvijas Televīzija, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, Latviešu fonds, kā arī Eiropas Padomes filmu fonds Eurimages.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas