Sākusies biļešu tirdzniecība uz Daugavpils teātra izrādēm “Kaija-1” un “Kaija-2”Daugavpils teātris uzsācis biļešu tirdzniecību uz izrādēm "Kaija-1” un "Kaija-2”, kuras režisors Oļegs Šapošņikovs pērn iestudēja kā vienotu projektu "Kaija. Izmeklēšana”. Tas ir padziļināts Čehova "Kaijas” izpētes ceļojums, kurā tiek izmantotas Borisa Akuņina lugas "Kaija” piedāvātās iespējas kā atslēga, lai labāk no psiholoģiskā viedokļa izprastu oriģināllugas varoņu rīcības motīvus. Lai gūtu pilnīgāku pieredzi, skatītāji tiek aicināti noskatīties abas izrādes, turklāt otras izrādes biļešu iegādei tiks piešķirta atlaide.

Izrādes „Kaija-1” pamatā ir Antona Čehova pasaulslavenā luga, kuru viņš nodēvēja par komēdiju. Tā vēsta par mākslas ļaužu šķietami mierīgo dzīvi pie ezera, kas izrādās ironijas, ciešanu un vientulības pilna. Izrādes laikā režisors-izmeklētājs kopā ar aktieriem un izrādes varoņiem meklēs atbildes, kādi bija Čehova lugas varoņu rīcības motīvi. Pirmizrāde iestudējumam „Kaija-1” notiks 15. oktobrī pl.18.30, nākamās izrādes – 16. oktobrī pl.18.00, 26. novembrī pl.18.30.

Izmeklēšana turpināsies izrādē „Kaija-2”, kuras pamatā ir psiholoģiskā detektīva meistara Borisa Akuņina savdabīgais Čehova lugas turpinājums „Kaija”, kurā tiek meklēts Konstantīna Trepļeva patiesais nāves iemesls. Skatītājam tiks piedāvāti vairāki interpretācijas varianti, kas sevī iekļaus ne tikai notikumu tālākas attīstības, bet arī pagātnes notikumu variācijas. Pirmizrāde iestudējumam „Kaija-2” notiks 17. oktobrī pl.18.00, nākamā izrāde – 27. novembrī pl.18.00.

„Mēs apzināti nemeklējam vienu vienīgo atbildi, atstājot skatītājam brīvību izdarīt savus secinājumus. Tādā veidā izrāde atspoguļo mūsdienu sabiedrības attīstības tendences, apliecinot to, ka neviena situācija nav viennozīmīga un vairāki viedokļi var līdzpastāvēt,” stāsta režisors Oļegs Šapošņikovs.

Izrāžu „Kaija-1” un „Kaija-2” radošo komandu veido kostīmu māksliniece un scenogrāfe Inga Bermaka, video mākslinieks Gatis Timofejevs un gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Oļegs Šapošņikovs, Irina Kešiševa, Aleksandrs Komarovs, Viktors Jancevičs, Zanda Mankopa, Mihails Samodahovs, Maija Korkliša, Vanda Gibovska, Maksims Terļeckis, Marģers Eglinskis, Mihails Abramovs, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Artjoms Afanasjevs. Izrādes notiek lugas oriģinālvalodā ar dažām ainām latviešu valodā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas