“Satiec savu meistaru” kultūras centrā Iļģuciems


Sestdien, 5. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 14.00 Rīgas Kultūras centrā "Iļģuciems" notiks Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums "Satiec savu meistaru". Tajā dažādu amatu meistari – rokdarbnieces, audējas, pinējas, keramiķes un kalēji aicinās pie sevis visus interesentus, lai dalītos ar savām prasmēm un zināšanām. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja uzzināt visu par darbnīcās apgūstamajiem amatiem, redzēt kā top lietišķās mākslas darbi, kā arī amatu pamēģināt pašiem.


Programmā:


11.00 – 11.30 Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" tautas lietišķās mākslas studiju darbu skate – ekspresizstāde un defilē Lielajā zālē, kur modeļu lomās iejutīsies pašas rokdarbnieces.


11.30 – 14.00 Amata meistaru prasmju demonstrējumi Amatu namā un studiju darbnīcās.


TLMS „Ceplis” vadītāja Vija Vose rādīs kā no māla izveidot kafijas tasīti.


TLMS „Atkalnis” vadītāja Baiba Balode vadīs nodarbību par tēmu „Dabas motīvi mūsu tērpā”.


TLMS „Irbi” vadītāja Svetlana Supraņenoka rādīs dažādu adījuma malu veidošanu, etnogrāfisko cimdu un zeķu valnīšu dekorēšanas paņēmienus un mūsdienīgus risinājumus adījuma uzsākšanai.


TLMS „Zīle” vadītājs Jānis Keiselis mācīs kā izgatavot dekoratīvu metāla naglu.


TLMS „Austra” vadītāja Edīte Začeste rādīs kā aust rakstainu audumu dubultnītīs.


TLMS „Ataudze” vadītāja Iveta Putniņa mācīs zarainās jeb svētdienas bizes pinumus no meldriem, kā arī cita veida meldru pinumu izgatavošanu.


TLMS „Rītausma” vadītāja Biruta Bīriņa vadīs nodarbību par tēmām – mezglošana, īru mežģīņu motīvu tamborēšana, dekoratīvu elementu veidošana tapošanas tehnikā.


TLMS „Puduris” vadītāja Anna Priedīte rādīs kā veidot klasisku groza pamatnes iesākumu no mizotajām un nemizotajām klūgām.


Dalība pasākumā bez maksas!


 


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas