Sēņu dienas Dabas muzejāLatvijas Nacionālajā dabas muzejā no 23. līdz 26. septembrim norisināsies izstāde "Sēņu dienas 2021”. Izstādes veidotāji katru dienu apmeklētājus sagaidīs ar jauniem eksponātiem un konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki.

Ikgadējā sēņu izstāde ir gaidīts notikums ne tikai apmeklētājiem, bet arī tās veidotājiem. Izstādes nedēļā katru rītu muzeja mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere kopā ar citiem muzeja darbiniekiem dodas uz daudzu gadu desmitu garumā labi iepazītām tuvākām un attālākām vietām, lai ievāktu apjomīgu un daudzveidīgu izstādes materiālu – ēdamās, neēdamās, indīgās un atsevišķas aizsargājamās sēnes.

Uzdevums nav vienkāršs, jo iespaidīgs sēņu sugu skaits ir tikai viena izstādes veidošanas puse. Nopietni centieni tiek pielikti, lai apmeklētājiem parādītu pēc iespējas lielāku daudzveidību, sniegtu iespēju salīdzināt šķietami līdzīgās sēņu sugas un attīstītu prasmes tās atšķirt, apgūstot dažādas pazīmes – no sēnes formas un uzbūves līdz kātiņa un cepurītes toņiem un smaržai

Līdzās Latvijas sēnēm, izstādē varēs aplūkot muzeja krājuma priekšmetus – dzīvniekus, kas ēd un neēd sēnes. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iepazīt muzeja vēstures līniju, kas tapa, sagaidot muzeja 175. jubileju aizvadītajā gadā, bet dienasgaismu ieraudzīs tikai tagad.

Kā ierasts, aicinām apmeklētājus nest uz izstādi savus atradumus, jo tādējādi mikologu rokās nonākuši vērtīgi sēņu eksemplāri. 24. septembrī no plkst. 17.00 līdz 17.30 mikoloģes tiksies ar interesentiem Dabas muzeja Facebook tiešraidē no izstādes, lai sniegtu konsultācijas un dalītos pieredzē.

Izstāde „Sēņu dienas 2021” – drošs pasākums ar bērniem:

  • apmeklētājiem ar Covid-19 vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātiem;

  • bērniem no 12 gadu vecuma, uzrādot pēdējās 48 h veiktu Covid-19 testa sertifikātu ar negatīvu rezultātu.

  • Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez Covid-19 sertifikāta.


Ieeja izstādē ar sejas masku (izņemot bērnus līdz 7 g.v.).

Norēķiniem lūdzam izmantot maksājumu kartes, kā arī sekot muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem.

Skolu grupas aicinām pieteikties īpaši sagatavotam klātienes un attālinātajam muzejpedagoģiskajām piedāvājumam par sēnēm no 29. septembra līdz 1. oktobrim. Lūdzam ņemt vērā, ka izstādē grupu pieteikumi netiks pieņemti.

Dabas muzeja mikologi atgādina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas