Septembrī Bauskas pilī atsākas senās mūzikas koncertiTuvojoties rudenim, atsāksies senās un romantiskās mūzikas koncerti. 27. septembrī plkst. 18:00 Bauskas pilī skanēs Senās mūzikas ansambļa „Canto” madrigālu koncertprogramma "Monteverdi kods" un renesanses laika a capella (balss) dziedājumi.

Madrigāls (tulkojumā no latīņu valodas matricale - dziesma dzimtajā valodā). 16.gs. tas bija visnozīmīgākais renesanses aristokrātās, laicīgās mūzikas žanrs, kas aizsākās 14.gs. Itālijā. Latvijā ansamblim ir vislielākā pieredze renesanses un gotikas mūzikas atskaņošanā. Ansambļa repertuārā iekļauti renesanses komponistu garīgās un laicīgās mūzikas žanru vokālie skaņdarbi. Skaņdarbus izpildīs pieci mūziķi - Kristīne Gaile, Andris Gailis, Inese Gūte, Krists Boitmanis un Maksims Ļaščenko.

Grupas dalībnieki, kā paši saka, sevišķu uzmanību velta venēcieša Klaudio Monteverdi* (1567.– 1643.) īpašajam devumam mūzikas vēsturē. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs Andris Gailis saka, ka “CANTO meklē atminējumu Monteverdi laiktelpas mistērijai, viņa unikālajai ietekmei gan uz sava laika, gan mūsdienu auditoriju. „Monteverdi kods” ir ekskluzīvs piedāvājums Latvijas mūzikas telpā.”

* Klaudio Džovanni Antonia Monteverdi (itāļu v. - Claudio Giovanni Antonio Monteverdi) – violas da gambas spēlētājs, komponists un garīdznieks.  Monteverdi daiļrade bija novatoriska, mūzikas vēsturē iezīmēja pāreju no renesances uz baroku. Komponēja laicīgo un garīgo mūziku. Īpaši ievērojami ir madrigāli un operas, tajā skaitā opera "Orfejs", kas ir viens no būtiskiem atskaites punktiem Eiropas mūzikas kultūrā un dzirdams arī mūsdienās. Monteverdi "Orfejs" opera sevi pieteica kā drāma, kurā mūzika ne tikai palīdz greznot skatuviskās ainas, bet uzrunā un neatlaidīgi uzjunda klausītājā patiesu emocionālu līdzpārdzīvojumu. 20 gadu vecumā publiceja savu pirmo laicīgo madrigālu grāmatu. 1632. gadā Monteverdi ordinēja par katoļu priesteri. Viņš mira Venēcijā un ir apglabāts Frari baznīcā.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē un rezervēt pa tālruni 63923793, 63922280 vai e- pastu bauska.pils@e-apollo.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min pirms pasākuma.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas